Через Facebook продають викрадені твори мистецтва. Соцмережа видаляє оголошення
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Через Facebook продають викрадені твори мистецтва. Соцмережа видаляє оголошення
У соціальній мережі Facebook продовжує процвітати торгівля пограбованими творами мистецтва. Однак замість того, щоб боротись зі злочинцями, Facebook лише видаляє повідомлення. Про це повідомляє видання The Verge.
Журналісти звертають увагу, що 24 жовтня в соціальній мережі торговець з Лівії виставив на продаж греко-римську статую та мармуровий бюст, одягнений в тогу. Оголошення виклали в групах для колекціонерів, які мали від 5000 до 18000 підписників.
Раніше ці витвори мистецтва зберігалися в музеї, однак їх виклали у приватну групу, де продаються крадені твори. При цьому ще в червні соціальна мережа заявляла, що заборонить такі публікації.
Зараз, коли соціальна мережа виявляє такі групи, то вона просто видаляє їх, знищуючи таким чином сліди діяльності військових злочинців. Наприклад, у 2014 році торгівля творами мистецтва була одним з головних джерел фінансування ІДІЛ.
Особливо гостро проблема стоїть у регіонах, де тривають військові конфлікти. Більшість дописів про продаж творів мистецтва робиться арабською мовою.
«Коли Facebook просто видаляє ці дописи, то він наносить подвійну шкоду. По-перше, так зникає будь-яка надія повернути ці витвори мистецтва у громаду, де вони були вкрадені. По-друге, губляться сліди військових злочинців. Вистежити їх стає нереально», - стверджує Самуель Харді, науковий співробітник Норвезького інституту в Римі, який спеціалізується на культурній спадщині та конфліктах.
Експерти відмічають, що схожа політика щодо військових злочинців діє в YouTube. Хоча обидві соціальні мережі інколи зберігають докази діяльності злочинців, але роблять це на запит правоохоронних органів.
У соціальній мережі Facebook не коментують звинувачення щодо приховування слідів військових злочинців.
Нагадаємо, американські IT-гіганти Facebook, Twitter і Google разом боротимуться з дезінформацією про вакцини від COVID-19. Компанії об'єднають зусилля з фактчекерами та державними установами з усього світу.
Разом із фактчекерами та держустановами Великобританії та Канади буде створено «стандарти відповідальності для боротьби з дезінформацією».
Фото: Pixabay