Портрет українського користувача Telegram: молода людина з великого міста
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Портрет українського користувача Telegram: молода людина з великого міста
Такими є результати всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного на замовлення ГО «Детектор медіа» фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно із соціологічною службою Центру Разумкова. Результати дослідження презентували 29 вересня аналітик фонду «Демократичні ініціативи» Петро Бурковський і директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко.
Згідно опитування, один з п’яти українців (21%) користується месенджером Telegram. Третина з них (35%) користується цим месенджером регулярно, маже половина (49%) час від часу, ще 12% дуже рідко.
При цьому джерелом інформації про стан справ в Україні та світі телеграм-канали назвали тільки 9% опитаних.
Типовий користувач Telegram – це мешканець або мешканка великого міста чи обласного центру, переважно віком до 29 років.
Під час користування телеграм-каналами його або її цікавить дуже широке коло питань: політичні події (42% від тих, хто користується часто або іноді), життя спільноти, до якої він/вона належать (40%), охорона здоров’я, в тому числі епідемія коронавірусної хвороби (38%), тематика хобі або професії (37%), новини місця, де він/вона мешкають, і гумор та сатира (по 33%), економічна ситуація (26%), туризм і подорожі (25%), освіта і саморозвиток (22%).
Нагадаємо, за даними цього ж дослідження, Facebook – найпопулярніша соцмережа українців як джерело інформації про стан справ в Україні та світі: нею користуються для отримання інформації 58% респондентів. За нею йдуть Instagram (25%) і Telegram (9%). 34% респондентів зазначили, що взагалі не користуються соцмережами.
Повні результати дослідження читайте тут.
Дослідження проведене на замовлення ГО «Детектор Медіа» Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022 респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Фото: Руслан Новосьол