Як Facebook регулюватиме передвиборну рекламу та протидіятиме фейкам: нові подробиці

Як Facebook регулюватиме передвиборну рекламу та протидіятиме фейкам: нові подробиці

19:25,
29 Січня 2019
3824

Як Facebook регулюватиме передвиборну рекламу та протидіятиме фейкам: нові подробиці

19:25,
29 Січня 2019
3824
Як Facebook регулюватиме передвиборну рекламу та протидіятиме фейкам: нові подробиці
Як Facebook регулюватиме передвиборну рекламу та протидіятиме фейкам: нові подробиці
Автори:
Україна стане однією з перших країн, де Facebook апробує нову політику розміщення передвиборної реклами.

Соціальна мережа Facebook на офіційному сайті своєї компанії розповіла детальніше про свої новації з прозорості політичної реклами, реагування під час виборів і протидії дезінформації та фейкам.

1. Розширення політики прозорості політичної реклами

У січні 2019 року в Нігерії Facebook почала тимчасово забороняти передвиборну рекламу, придбану за межами країни, в якій проходять вибори. Аналогічну рекламну політику Facebook має намір реалізувати перед виборами в Україні.

Напередодні виборів до Європарламенту наприкінці березня Facebook обіцяє запустити додаткові інструменти в ЄС, щоб допомогти запобігти іноземному втручанню і зробити рекламну політику на Facebook більш прозорою.

«Рекламодавці повинні мати право на придбання політичних рекламних оголошень; ми надамо людям більше інформації про оголошення, пов'язані з політикою та проблемами; і ми створимо бібліотеку цих оголошень строком до семи років, яка буде доступною для публічного пошуку. Бібліотека міститиме інформацію про обсяг бюджету рекламних оголошень, кількість людей, яких вони охопили, і демографію користувачів, які бачили оголошення, включаючи вік, стать і місцезнаходження», – повідомляє компанія.

У лютому ці інструменти прозорості для передвиборних рекламних оголошень будуть запущені в Індії, а також в Україні та Ізраїлі перед виборами. А глобальне впровадження нових інструментів розпочнеться до кінця червня.

2. Нові операційні центри в Європі та Азії для швидкого реагування під час виборів

Facebook планує створити у своїх офісах у Дубліні (Ірландія) та Сінгапурі два нові регіональні операційні центри, орієнтовані на доброчесність виборів. Компанія пояснює, що таким чином хоче розширити свої напрацювання в боротьбі з дезінформацією напередодні президентських виборів у Бразилії та проміжних виборів у США.

«Це дозволить нашим глобальним командам краще працювати в регіонах напередодні виборів, а також надалі посилюватиме координацію і швидкість реагування між співробітниками в Менло-Парку (головний офіс Facebook. – ред.) та в країні. Ці команди додадуть рівень захисту від фейкових новин, мови ворожнечі та придушення виборців, а також працюватимуть міжфункціонально з нашими командами з розвідки загроз, дата-аналізу, інжинірингу, досліджень, роботи зі спільнотою, юристами та іншими», – пояснює компанія.

3. Вирішення проблеми дезінформації та фейкових новин

Facebook продовжує розширювати свою фактчекінгову програму з перевірки фактів третіми особами. Наразі ця програма охоплює зміст 16 мовами та дає можливість фактчекерам переглядати фотографії та відео на додачу до посилань на статті. «Ми знаємо, що мультимедійна дезінформація становить більшу частину фейкових новин», - зауважує Facebook.

Коли фактчекер позначає пост як неправдивий, Facebook знижує його видачу в стрічці новин, щоби зменшити кількість людей, які його бачать, і знизити його поширення. Сторінки та домени, які неодноразово ділилися фальшивими новинами, будуть покарані зниженням видачі контенту та не зможуть монетизуватися або рекламуватися на Facebook. На думку компанії, це допомагає стримати розповсюдження фінансово мотивованих фальшивих новин.

Facebook нагадує про три власних методи поліпшення якості та достовірності контенту. По-перше, соцмережа видаляє контент, що порушує стандарти спільноти. Контенту, який не порушує правил, але «все ж підриває достовірність платформи» (наприклад, клібейти або сенсаційні матеріали), соцмережа знижує видачу в новинній стрічці, унаслідок чого його бачать менше людей. По-третє, Facebook інформує людей, надаючи їм контекст інформації, яку вони бачать у новинній стрічці (наприклад, користувач може клінкути на кнопку «Про цю статтю», щоб побачити більше даних про статтю й того, хто її опублікував).

Нагадаємо, в січні Facebook розгорнула у Великій Британії програму з фактчекінгу, запровадила нові правила розміщення політичної реклами, зробила відкритою інформацію про те, з якої країни працюють адміністратори сторінок, а також посилила контроль над контентом у групах і почала інформувати, чому видалила пости.

 

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Verge
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду