Сьогодні Facebook повідомить користувачів, чи потрапили їхні дані до Cambridge Analytica

Сьогодні Facebook повідомить користувачів, чи потрапили їхні дані до Cambridge Analytica

16:47,
10 Квітня 2018
1593

Сьогодні Facebook повідомить користувачів, чи потрапили їхні дані до Cambridge Analytica

16:47,
10 Квітня 2018
1593
Сьогодні Facebook повідомить користувачів, чи потрапили їхні дані до Cambridge Analytica
Сьогодні Facebook повідомить користувачів, чи потрапили їхні дані до Cambridge Analytica
Автори:
10 квітня починаючи з 19 години за Києвом Facebook повідомить користувачів, чи потрапили вони до переліку 87 мільйонів юзерів, інформацію про яких соцмережа передала компанії Cambridge Analytica.

Про це пише BBC.

Повідомлення про це має з'явитися вгорі стрічки новин користувача.

Як повідомляє The Guardian, усі інші користувачі соцмережі (усього їх 2,2 мільярда) також отримають спеціальне повідомлення під заголовком «Захист вашої інформації». З цього повідомлення можна буде дізнатися, через які додатки міг відбутися витік даних та про які саме відомості йдеться.

Компанія повідомила, що відтепер юзери Facebook зможуть окремо вимикати певні додатки або забороняти сторонній доступ через них. 

Раніше Facebook заявила, що незаконний витік даних зачепив інформацію про 87 мільйонів користувачів. Серед них найбільше американців — 70 мільйонів. Крім того, за інформацією компанії, до Cambridge Analytica потрапили відомості про один мільйон мешканців Великої Британії й таку саму кількість — із Філліпін та Індонезії, а також понад 300 тисяч австралійців.

Британська компанія заперечила це, заявивши, що мала дані лише 30 мільйонів користувачів й вкотре повторила, що не знала про незаконність отримання цих даних.

Нагадаємо, у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими британська  компанія Cambridge Analytica збирала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про 50 мільйонів профілів користувачів Facebook в США. Компанія нібито використовувала отримані через додаток This Is Your Digital Life дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу. Facebook заявила, компанія порушила політику платформи. Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.

22 березня засновник та гендиректор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) вибачився за витік даних до Cambridge Analytica та розповів, як вдосконалить роботу Facebook, аби подібне не повторилося.

Наприкінці березня Федеральна торговельна комісія США розпочала розслідування проти Facebook через викриття порушення умов конфіденційності персональних даних її користувачів. Днями стало відомо, що Марк Цукерберг дасть свідчення з цього приводу в Конгресі США 11 квітня.

Уряд Німеччини вимагав від Facebook пояснень щодо того, що сталося, а італійська прокуратура почала розслідування , чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні. Індія також підозрює, що певні сили могли впливати на їхні вибори через зібрані дані. Про початок урядового розслідування заявили також у Австралії. Парламент Великої Британії підозрює, що Cambridge Analytica може бути причетною до спроб вплинути на референдум Brexit. 

Нещодавно стало відомо, що Cambridge Analytica отримала дані 2,7 млн користувачів Facebook з ЄС.

Як писав  MediaSapiens, днями  Facebook призупинила співпрацю із канадською фірмою AggregateIQ, яку пов'язують з Cambridge Analytica і підозрюють у спробі вплинути на перебіг кампанії за вихід Великої Британії із ЄС.
theguardian.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду