Цукерберг обговорить витік даних Cambridge Analytica в Європарламенті, але відмовив британському

Цукерберг обговорить витік даних Cambridge Analytica в Європарламенті, але відмовив британському

11:40,
17 Травня 2018
1602

Цукерберг обговорить витік даних Cambridge Analytica в Європарламенті, але відмовив британському

11:40,
17 Травня 2018
1602
Цукерберг обговорить витік даних Cambridge Analytica в Європарламенті, але відмовив британському
Цукерберг обговорить витік даних Cambridge Analytica в Європарламенті, але відмовив британському
Автори:
Керівник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) виступить в Європейському парламенті щодо витоку даних користувачів компанії Cambridge Analytica, поспілкується з президентом Франції Еммануелем Макроном (Emmanuel Macron), проте не погодився відповісти на запитання депутатів парламенту Великої Британії.

Президент Європарламенту Антоніо Таяні (Antonio Tajani) повідомив у Twitter, що слухання за участі пана Цукерберга відбудуться незабаром. 

Нагадаємо, Європейський парламент двічі закликав очільника Facebook взяти участь у слуханнях.

«Засновник і директор Facebook прийняв наше запрошення і прибуде до Брюсселя якомога швидше, сподіваюся, вже наступного тижня, щоб зустрітися з лідерами політичних груп і головою та доповідачем комітету громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ. Наші громадяни заслуговують на повне і детальне пояснення», – заявив пан Таяні.

Президент Європарламенту назвав згоду Марка Цукерберга виступити кроком у правильному напрямку для відновлення довіри.

Як повідмоляє The Guardian, це не будуть відкриті слухання перед камерами, як дводенні у Конгресі США, в яких Марк Цукерберг брав участь у квітні. Зустріч відбудеться за зачиненими дверима.

Із аналогічним закликом до Марка Цукерберга тричі звертався й парламент Великої Британії. Проте всі три рази компанія Facebook надсилала відмови. Замість гендиректора перед парламентським комітетом свідчив технічний директор Майк Шрепфера (Mike Schroepfer). Комітет виявився незадоволений його відповідями.

Глава PR-відділу соцмережі Ребекка Cтімсон (Rebecca Stimson) в останньому листі до голови парламентського комітету з питань цифрових технологій, медіа та спорту Деміана Коллінза (Damian Collins) повідомила, що у гендиректора компанії «зараз немає планів зустрічатися з комітетом або відвідувати Великобританію». PR-директор нагадала, що компанія і так провела з приводу Cambridge Analytica безліч нарад по всьому світу, надала письмові відповіді британським парламентаріям, а пан Штепфер виступав перед ними протягом п'яти годин. Пані Стімсон також додала до листа розлогі відповіді на питання, на які не відповів технічний директор Facebook.

Днями стало відомо, що  23 травня керівник Facebook зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном. В його адміністрації заявили, що глава держави віч-на-віч поспілкується з Марком Цукербергом й матиме з ним «відверту дискусію щодо всіх питань». У пана Макрона заплановані також зустрічі з десятком представників інших технологічних компаній, зокрема IBM та  Microsoft.

Як писав MediaSapiens, у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими Cambridge Analityca незаконно отримала дані мільйонів профілів користувачів Facebook. Повідомлялося, що компанія замовила їх у творця додатку This Is Your Digital Life – вченого Кембриджського та Санкт-Петербурзького університетів Олександра Когана. Зібрана інформація могла використовуватися для показу користувачам персоналізованої політичної реклами, зокрема й під час виборів президента США у 2016 році. 

Спочатку йшлося про дані 50 мільйонів юзерів, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів. Cambridge Analytica ж заявляє, що в її контракті з компанією Олександра Когана йшлося про дані 30 мільйонів профілів.

Згодом стало відомо, що Cambridge Analytica отримала дані 2,7 млн користувачів Facebook з ЄС.

Після викриття кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада СШАВеликої БританіїНімеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення. Італійська прокуратура почала розслідування, чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні. 

Як писав MediaSapiens, 25 травня 2018 року в ЄС набуде чинності «Положення про захист даних» (General Data Protection Regulation, GDPR) —  документ, який покликаний дати європейцям більше контролю над власною інформацією та тим, як технологічні компанії її використовують. Влада зможе стягувати з міжнародних компаній до 4% їх річного доходу за порушення при обробці і зберіганні персональних даних.

Official White House Photo
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду