LinkedIn судиться через сторонніх ботів, які збирають дані користувачів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
LinkedIn судиться через сторонніх ботів, які збирають дані користувачів
Як пише BBC, користувачі часто оновлюють свої профілі в LinkedIn або змінюють основні дані перш ніж почати пошуки нової роботи. Однак, в мережі з’явилися боти, які фіксують ці зміни в профілях і потім сповіщають про це поточних роботодавців, попереджуючи, що їх працівники планують звільнитися. LinkedIn пообіцяла захистити користувачів та їх здатність контролювати інформацію, яку вони надають у соцмережі.
Так, компанія звернулася до сервісу HiQ Labs, який займався моніторингом інформації в соцмережі, з вимогою припинити цю діяльність. На своє виправдання, сервіс заперечив, що не моніторить абсолютно усі профілі в LinkedIn, а лише своїх працівників, й запевнив, що не надсилає босам попередження про підозрілу активність у профілях їх підлеглих.
LinkedIn, яка належить Microsoft, назвала такі дії неприйнятними й подала до суду. Однак, суд Сан-Франциско зобов’язав LinkedIn зняти усі технічні обмеження, які не дозволяли ботам моніторити та збирати інформацію з мережі. Представниця компанії поідомила, що LinkedIn «розчарована рішенням» та планує подати апеляцію.
«Ця справа є цікавим прецедентом щодо того, як дані, опубліковані в Інтернеті, можуть потім бути відстежені та використані. З одного боку, коли люди шукають роботу, вони намагаються зробити інформацію про себе більш видимою, аби її легко побачили рекрутери. З іншого боку, вони не хочуть, аби ці дані були використані в такий спосіб, якого вони не передбачили», - зауважує BBC.
Нагадаємо, після маршу крайніх правих в Шарлотсвіллі (США) у Twitter почали ідентифікувати його учасників та викладати в мережу їх імена. Одного з них, Коула Уайта, звільнили з роботи, після того, як роботодавець дізнався про його погляди.
Як писав MediaSapiens, експерти з цифрової безпеки радять обережно ділитися фотографіями в мережі, оскільки користувачі після того втрачають контроль над їх подальшим використанням. В Україні дискусія про поширення фото в соцмережах почалася після флешмобу, в якому користувачі поширювали фото своїх дітей із хештегом #моїдіти.