Виконавча директорка Facebook: «Лайки» можуть допомогти зупинити вербувальників ISIS

Виконавча директорка Facebook: «Лайки» можуть допомогти зупинити вербувальників ISIS

16:25,
8 Лютого 2016
3013

Виконавча директорка Facebook: «Лайки» можуть допомогти зупинити вербувальників ISIS

16:25,
8 Лютого 2016
3013
Виконавча директорка Facebook: «Лайки» можуть допомогти зупинити вербувальників ISIS
Виконавча директорка Facebook: «Лайки» можуть допомогти зупинити вербувальників ISIS
Автори:
Виступаючи в Давосі, виконавча директорка Facebook Шеріл Сендберг сказала, що в компанії переконані — «контр-спіч» є найкращим шляхом для інтернет-спільноти в боротьбі з пропагандою.

Кремнієва долина нині є відкритим «комбатантом» у війні проти ісламського екстремізму, йдеться в матеріалі Дені Ядрона для The Guardian.

Керівники все більш завзято публічно обговорюють, як їхні компанії можуть допомогти Заходу зупинити зусилля ISIS із онлайн-вербування. 

Це зрушення є хорошою новиною для Вашингтона, Лондона та Берліна, але це також може викликати запитання стосовно ролі американських технологічних компаній на світовому ринку ідей. 

Менш як два тижні тому провідні топ-менеджери Кремнієвої долини приєдналися до зустрічі за зачиненими дверима з найвищими керівниками у сфері безпеки та правоохоронних органів США, щоб обговорити, як боротися з активністю ISIS в онлайн-вербуванні. Агенти терористичної організації все частіше звертаються до таких платформ, як Facebook, YouTube і Twitter.

На джерело натхнення для тих, хто бере участь у цифровій війні проти ISIS, Шеріл Сендберг, виконавча директорка Facebook, вказала на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, — а саме на «атаку лайками». 

Вона пояснила нещодавні дії німецьких Facebook-користувачів, які лайкали сторінку неонацистської партії, а потім розміщували позитивні повідомлення на ній. 

«Сторінку, що переповнювали ненависть та нетерпимість, заполонили повідомлення, сповнені толерантності та надії», — сказала вона. 

Потім пані Сендберг повернулася до теми ISIS і додала: «Накраща річ, яка може допомогти в боротьбі з вербуванням до ISIS, — це голоси людей, які були завербовані ісламістами, зрозуміли, що насправді їх чекало, вирвалися звідти й повернулися, аби розповісти правду… Конструктивні аргументи супроти мови, яка породжує ненависть, — ось що ми вважаємо найліпшою відповіддю сьогодні». 

Того ж дня керівник наукового центру Google Ideas Джаред Коен, виступаючи в Лондоні, говорив про зусилля, які могли би змусити рекрутерів ISIS покинути інтернет. 

«Тут ми могли б побачити великі короткострокові перемоги», — сказав пан Коен під час зустрічі з Папою Римським Франциском та виконавчим директором Alphabet Еріком Шмідтом 15 січня. 

Американські посадовці, законодавці й політики скаржилися, що компанії докладають недостатніх зусиль, щоби відгородити терористів від цивільних осіб в інтернеті. Минулого місяця Дональд Трамп, як це нині відомо, сказав, що хотів поговорити з засновником Microsoft Біллом Гейтсом про «закриття інтернету» в деяких місцях, аби зупинити ISIS. 

І хоча керівники ІТ-компаній конфіденційно висловили в цьому питанні деяку підтримку, однак на публіку часто демонстрували підвищену чутливість у цьому контексті. Адже інтернет за своєю природою — відкритий. ІТ-компанії, вкорінені в ліберальні американські традиції свободи слова, чутливі до гри в такого собі «даішника» серед потоків контенту. Репліки Сендберг та Коена можуть свідчити, що ці побоювання зменшилися. 

Під час зустрічі щодо національної безпеки в Сан-Хосе керівники Кремнієвої долини, в тому числі Шеріл Сендберг та генеральний директор Apple Тім Кук, продемонстрували відкритість щодо ідеї допомоги Вашингтону в боротьбі проти ISIS онлайн. 

Як раніше писав The Guardian, офіційні особи США запитували Сендберг про технології, що дозволяють користувачам маркувати друзів, які розміщують суїцидальні думки на платформі. 

Після пояснень пані Сендберг технічні керівники обговорили можливість розробки подібної системи для маркування користувачів сайтів соціальних мереж з ознаками радикалізації.

Раніше в матеріалі MediaSapiens «2015 рік у соцмережах: як це було» йшлося про укріплення тенденції використання соцмереж та мультимедіа бойовиками як інструменту вербування послідовників та їх мобілізації для здійснення терактів. 

Те, що такі угруповання, як ISIS, активно займаються набором бойовиків у соціальних мережах, підтвердив голова виконавчого директора Контртерористичного комітету Ради безпеки ООН Жан-Поль Лаборде.

Медійний центр ISIS «Аль-Хайят» (Al Hayat) випустив сотні фільмів, починаючи з трихвилинних відео, на яких зображено відтинання голів, і закінчуючи повнометражними фільмами, що тривають годину. Вони неймовірним чином поєднують елементи подорожей, історичних документальних стрічок і порнографічних жорстокостей. Серед них — чимало високоякісних виробів із використанням прийомів та спецефектів у голлівудському стилі.

В листопаді «Ісламська держава» опублікувала нове пропагандистське відео «Скоро, дуже скоро проллється кров, як океан», у якому пообіцяла влаштувати теракти в Росії.

Раніше ISIS погрожувала працівникам Twitter за блокування акаунтів, а ісламісти «Боко Харам» залякували у Twitter нігерійців, розмістивши відео двох обезголовлених чоловіків (обидва відео виробляла медійна група SITE).

Також на початку 2015-го в Індії арештували пропагандиста ISIS у соціальній мережі — власника twitter-акаунту, який мав чимало прихильників серед джихадистів. Його твіти містили екстремістську пропаганду: знімки вчинених ісламістами екзекуцій, інформацію для потенційних рекрутів та послання з вихвалянням загиблих бійців ісламу як мучеників.

Про намір подвоїти витрати на кібербезпеку в листопаді заявила Велика Британія, щоб боротися з тим, що уряд називає «все більшою загрозою потужних онлайн-атак із боку джихадистів угруповання ISIS». У контексті чинення спротиву терористам цікавою є ідея членів «іміджборду» 4chan накласти на зображення терористів ISIS голови качок. Зображення стали вірусними в інтернеті — їх почали масово постити у Twitter, Facebook тощо.

До речі, як писав MediaSapiens, компанія Facebook встановила, що в середньому кожен користувач соцмережі знає будь-якого іншого через трьох із половиною спільних знайомих. Окрім того, за допомогою спеціального сервісу користувачам пропонують перевірити свій показник і порівняти його із загальносвітовим. За інформацією Facebook, серед користувачів соцмережі цей показник дорівнює 3,57. Виконавча директорка Facebook Шеріл Сендберг має один із найвищих результатів — її показник соціальної активності становить 2,92. 

Підготувала та переклала Марія Дачковська

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Шеріл Сендберг, The Telegraph
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду