ВВС провело дослідження, за яким суспільство розділили на 7 класів

00:00,
4 Квітня 2013
362

ВВС провело дослідження, за яким суспільство розділили на 7 класів

00:00,
4 Квітня 2013
362
ВВС провело дослідження, за яким суспільство розділили на 7 класів
Сьогоднішнє британське суспільство ділиться на сім різних класів, свідчать результати новітнього загальнонаціонального дослідження, проведеного на замовлення ВВС.

Колишній поділ суспільства на три класи – робітничий, середній і вищий (за родом занять, матеріальним становищем і освітою людини), на думку дослідників, більше не відображає реальну картину.

До категорій “стійкий середній клас” і “традиційний робітничий клас”, поширеним у XX столітті, тепер можна віднести лише близько 40% представників британського суспільства.

Дослідники з BBC Lab UK, опитали 161 000 жителів Британії, запропонувавши визначати класи з економічних (дохід, заощадження, нерухомість), соціальним (зв'язків і кола спілкування) і культурним (інтереси і способи проведення часу) параметрами.

Як наслідок, у нову модель соціальних класів входять сім різновидів – від еліти до так званого "прекаріата" (найбільш соціально вразливого прошарку населення, що не має стабільних джерел доходу і соціальних гарантій).

Відповідно, дослідники отримали такі характеристики класів.

Еліта – найбільш привілейована група у Великобританії, що виділяється серед інших своїм добробутом; з найвищими показниками в усіх трьох категоріях.

Стійкий середній клас – найчисленніша група, на другому місці за багатством і культурному капіталу.

Технічний середній клас – невелика, порівняно нова група людей з високими доходами, але низьким соціальним і культурним капіталом. Вона відрізняється від інших своєю соціальною ізоляцією та байдужістю до культури.

Забезпечені наймані працівники – молода група соціально та культурно активних людей із середнім рівнем доходу.

Традиційний робітничий клас – з низькими показниками в усіх трьох категоріях, але з задовільним рівнем соціального добробуту. Вартість житла представників цього класу досить висока, що пояснюється їх високим середнім віком, що становить близько 66 років.

Розвивається клас працівників сфери послуг – нова, молода група, переважно міських жителів, порівняно бідних, але соціально і культурно активних;

"Прекаріат", нестабільний пролетаріат – найбідніший і уразливий клас серед усіх перелічених, з найнижчими показниками по соціальному і культурному капіталу. За оцінками дослідників, він становить близько 15% населення Великобританії.

Британська корпорація суспільного мовлення також розробила спеціальний віртуальний калькулятор, за допомогою якого кожен може визначити, до якого класу відноситься.

Джерело: BBC News

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
BBC News
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду