Президент АР звинуватив спецслужби США у розгортанні кризи довіри до агентства

00:00,
21 Червня 2013
1188

Президент АР звинуватив спецслужби США у розгортанні кризи довіри до агентства

00:00,
21 Червня 2013
1188
Президент АР звинуватив спецслужби США у розгортанні кризи довіри до агентства
Голова агентства Associated Press Гері Прюітт під час свого виступу у Національному прес-клубі (National Press Club) 19 червня заявив, що через скандал із прослуховуванням телефонів джерела АР почали менше довіряти журналістам агентства. Про це повідомляє CNN.

«Деякі з наших найдавніших джерел нервують, – відзначив Гері Прюітт (Gary Pruitt), – вони бояться говорити з нами, навіть коли мова йде не про питання державної безпеки».

Він також додав, що від зустрічей і телефонних розмов із журналістами Associated Press почали відмовлятися співробітники урядових установ, котрі раніше регулярно виходили на контакт. Крім цього, зауважив президент АР, ситуація з його агентством вплинула й на інші ЗМІ, інформатори яких зараз почуваються некомфортно і також уникають зустрічей з журналістами.

Прослуховуючи телефони, підкреслив Прюітт, Мін’юст діяв як суддя і виконавець одночасно, причому утримуючи свої дії у таємниці. Якщо телефонні переговори репортерів стануть для уряду відкритою територією, це не залякає АР та інші ЗМІ, однак джерела цих ЗМІ будуть налякані і відмовлятимуться йти на контакт, наголосив президент Associated Press.

Як повідомляють у самому Associated Press, Прюітт також визнав, що представники Міністерства юстиції діяли з метою розслідувати витік інформації про спецоперацію ЦРУ в Ємені, однак при цьому підкреслив, що подібні методи вирішення цієї проблеми не можуть бути виправдані. «Ми повинні переконатися у тому, що такого більше не відбудеться», – зауважив він.

Резюмуючи свій виступ, голова Associated Press заявив, що Міністерство юстиції повинно визнати право ЗМІ отримати попередження про прослуховування своїх каналів, крім цього, подібні розслідування урядові структури повинні проводити із залученням суддів – а не самостійно і таємно.

Редакція Associated Press звинуватила Міністерство юстиції США у відстеженні вихідних дзвінків журналістів на більше ніж 20 телефонних лініях в офісах інформагентства у Нью-Йорку, Вашингтоні і Хартфорді, Коннектикут. Відповідну заяву керівництво АР оприлюднило 13 травня. «Не існує висправдання для подібної надмірної уваги до телефонних комунікацій АР і репортерів інформагентства. У цих записах можуть згадуватися наші конфіденційні джерела – при чому в усіх інформаційних аспектах, з якими АР працювало протягом двох місяців», – заявляв тоді Гері Прюітт.

Після публічної критики дій уряду редакцією АР Білий Дім повідомив, що президент Барак Обама і його адміністрація не мають відношення до розслідування Міністерства юстиції США. «Ми не впливаємо на рішення, які ухвалюються у зв’язку з кримінальними розслідуваннями, оскільки ці питання вирішуються Міністерством юстиції незалежно», – відзначав прес-секретар Білого Дому Джей Карні (Jay Carney).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: The Huffington Post.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду