Редактор «панамських архівів» захищає право на публікації

Редактор «панамських архівів» захищає право на публікації

10:23,
12 Квітня 2016
2135

Редактор «панамських архівів» захищає право на публікації

10:23,
12 Квітня 2016
2135
Редактор «панамських архівів» захищає право на публікації
Редактор «панамських архівів» захищає право на публікації
Автори:
Співголовний редактор німецького видання Suddeutsche Zeitung, яке оприлюднило «панамські папери», не певен щодо походження документів, але вважає, що їх публікація була «в інтересах суспільства».

Про це сам Вольфганг Крах розповів Reuters.

«Ми не знаємо, чи наше джерело отримало доступ до документів законно. Головне питання - чи достовірна ця інформація, і друге – чи варта вона того, аби бути опублікованою», - сказав Крах.

Він наголосив, що Suddeutsche провела перехресну перевірку тисяч документів із інших джерел, чим відкинула будь-які сумніви у їх оригінальності.

Журналіст додав, що анонімне джерело, яке назвалося «John Doe», звернулося до видання ще рік тому із пропозицією надати закодовані внутрішні документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca.

«Нам невідомо, як джерело роздобуло ці документи. Mossack Fonseca стверджує, що їх система була зламана, я не певен щодо цього і не можу підтвердити», - зазначив Крах.

Він також нагадав про випадок Едварда Сноудена, колишнього підрядника розвідувального агентства США, який оприлюднив секретну урядову інформацію.

«Як на мене, оприлюднення цих даних було однозначно вірним, правильним та навіть необхідним», - зазначив редактор про справу Сноудена.

Нагадуємо, що сайт WikiLeaks, який займається публікацією витоків офіційних документів з різних країн, у своєму офіційному Twitter висловив сумнів в об'єктивності авторів розслідування про офшори високопоставлених чиновників з усього світу та їх оточення.

Нагадуємо, що один із співзасновників панамської компанії Mossack Fonseca Рамон Фонсека заявив, що фірма стала жертвою злому, здійсненого ззовні. За його словами, Mossack Fonseca не порушувала жодних законів, усі її операції були легальними. Також Фонсека зазначив, що компанія ніколи нікому не допомагала в ухиленні від сплати податків або відмиванні грошей.

Коментуючи дані «Панамських документів», витяги з яких було опубліковано Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань та світовими ЗМІ, Фонсека назвав їх «вирваними з контексту» та неправильно витлумаченими. 

Серед оприлюднених документів також знайшлася офшорна компанія, створена на ім'я Петра Порошенка у серпні 2014 р., коли він уже займав пост президента України. Даних про цю компанію не було зазначено у деклараціях про доходи Порошенка, однак це правопорушення не є кримінальним, згідно з чинним законодавством України, а виключно адміністративним. Крім того, через цю компанію не проводилося жодних операцій.

Розслідування про це було опубліковане на сайті Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) 3 квітня 2016 року.

Сам Порошенко заявив, що відрізняється від інших політиків з «панамського списку», оскільки компанія, яка була створена в офшорній зоні, за словами президента, була створена виключно для передачі його бізнесу в управління міжнародному інвестиційному банку, а не для ухиляння від сплати податків.

stratfor.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду