Правоохоронці 27 годин обшукували офіс Mossack Fonseca

Правоохоронці 27 годин обшукували офіс Mossack Fonseca

09:42,
14 Квітня 2016
1315

Правоохоронці 27 годин обшукували офіс Mossack Fonseca

09:42,
14 Квітня 2016
1315
Правоохоронці 27 годин обшукували офіс Mossack Fonseca
Правоохоронці 27 годин обшукували офіс Mossack Fonseca
Автори:
Правоохоронні органи Панами отримали доступ до документів компанії Mossack Fonseca, витік даних з якої ліг в основу розслідування про офшори багатьох політиків і бізнесменів, за підсумками обшуків у її штаб-квартирі.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на представника прокуратури.

Обшуки тривали 27 годин. Влада отримала доступ до 100 віртуальних серверів і деяких фізичних серверів, на яких містяться документи компанії, заявив журналістам прокурор Хав'єр Карабальо. При цьому відомство не наказувало заморозити рахунки компанії.

«На даний момент у нас немає яких-небудь переконливих доказів, які дозволили б нам прийняти яке-небудь рішення», - сказав Карабальо.

У самій Mossack Fonseca, в свою чергу, заявили, що готові співпрацювати владою, як і завжди «протягом майже 40 років ведення бізнесу».

Арештів за підсумками обшуків в компанії не було.

Раніше в розпорядженні найбільших світових ЗМІ опинилися мільйони документів, в яких вказується, що панамська компанія Mossack Fonseca допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і уникати сплати податків.

Документи були отримані німецькою газетою Süddeutsche Zeitung у 2015 році. Протягом року пул міжнародних журналістів під фінансуванням американською некомерційною організацією Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) вивчав ці документи.

«Панамський архів» охоплює період з 1977 по 2015 років. Основна тематика розслідувань, проведених на основі «панамських документів», - наявність прихованої власності політиків і пов'язані з цим конфлікти інтересів і дані про секретні офшорні компанії.

Архів містить 11,5 мільйонів файлів, в яких згадується безліч нинішніх і колишніх світових лідерів, високопоставлених чиновників і відомих людей, в тому числі більше десятка діючих світових лідерів.

Генеральна прокуратура Панами 5 квітня заявила про готовність почати розслідування випадків незаконного створення офшорних компаній, згаданих в «панамських документах».

Нагадуємо, що один із співзасновників панамської компанії Mossack Fonseca Рамон Фонсека заявив, що фірма стала жертвою злому, здійсненого ззовні. За його словами, Mossack Fonseca не порушувала жодних законів, усі її операції були легальними. Також Фонсека зазначив, що компанія ніколи нікому не допомагала в ухиленні від сплати податків або відмиванні грошей.

Коментуючи дані «Панамських документів», витяги з яких було опубліковано Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань та світовими ЗМІ, Фонсека назвав їх «вирваними з контексту» та неправильно витлумаченими. 

Як писав MediaSapiens, cпівголовний редактор німецького видання Suddeutsche Zeitung, яке оприлюднило «панамські папери», не певен щодо походження документів, але вважає, що їх публікація була «в інтересах суспільства». Він наголосив, що Suddeutsche провела перехресну перевірку тисяч документів із інших джерел, чим відкинула будь-які сумніви у їх оригінальності.

inosmi.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду