Мін’юст США почав розслідування після публікації «Панамського архіву»

Мін’юст США почав розслідування після публікації «Панамського архіву»

13:41,
20 Квітня 2016
2190

Мін’юст США почав розслідування після публікації «Панамського архіву»

13:41,
20 Квітня 2016
2190
Мін’юст США почав розслідування після публікації «Панамського архіву»
Мін’юст США почав розслідування після публікації «Панамського архіву»
Автори:
Міністерство юстиції США відкрило кримінальне провадження за фактами ухилення від сплати податків, про які мовиться у «Панамському архіві».

За інформацією The Guardian, про початок розслідування оголосив прокурор Південного округу Нью-Йорку Прііт Бхарара. 

Прокурор направив лист до Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), в якому попрохав про додаткову інформацію, що стосується «Панамського архіву». The Guardian публікує копію цього листа. 

В офісі генпрокурора США підтвердили початок розслідування, відмовившись від яких-небудь подальших коментарів. 

Бхарара, який раніше ініціював декілька гучних справ про фінансові махінації, вже займається розслідуванням діяльності деяких з-понад 200 американців, які згадуються в «Панамському архіві». 

4 квітня Мін’юст США заявив, що «перевіряє публікації», зроблені в рамках розслідування діяльності панамського реєстратора офшорів Mossack Fonseca. Які-небудь подальші дії, цитувала The Wall Street Journal заяву представника Мін’юсту, будуть вжиті після завершення перевірки. 

«Панамський архів» охоплює період з 1977 по 2015 років. Основна тематика розслідувань, проведених на основі «панамських документів», - наявність прихованої власності політиків і пов'язані з цим конфлікти інтересів і дані про секретні офшорні компанії.

Архів містить 11,5 мільйонів файлів, в яких згадується безліч нинішніх і колишніх світових лідерів, високопоставлених чиновників і відомих людей, в тому числі більше десятка діючих світових лідерів.

Генеральна прокуратура Панами 5 квітня заявила про готовність почати розслідування випадків незаконного створення офшорних компаній, згаданих в «панамських документах».

Нагадуємо, що один із співзасновників панамської компанії Mossack Fonseca Рамон Фонсека заявив, що фірма стала жертвою злому, здійсненого ззовні. За його словами, Mossack Fonseca не порушувала жодних законів, усі її операції були легальними. Також Фонсека зазначив, що компанія ніколи нікому не допомагала в ухиленні від сплати податків або відмиванні грошей.

Коментуючи дані «Панамських документів», витяги з яких було опубліковано Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань, Центром з розслідування корупції (ICIJ) та організованої злочинності (OCCRP)та світовими ЗМІ, Фонсека назвав їх «вирваними з контексту» та неправильно витлумаченими. 

Як писав MediaSapiens, cпівголовний редактор німецького видання Suddeutsche Zeitung, яке оприлюднило «панамські папери», не певен щодо походження документів, але вважає, що їх публікація була «в інтересах суспільства». Він наголосив, що Suddeutsche провела перехресну перевірку тисяч документів із інших джерел, чим відкинула будь-які сумніви у їх оригінальності.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду