У Mossack Fonseca назвали публікацію «Панамського архіву» злочином

У Mossack Fonseca назвали публікацію «Панамського архіву» злочином

11:00,
4 Квітня 2016
3025

У Mossack Fonseca назвали публікацію «Панамського архіву» злочином

11:00,
4 Квітня 2016
3025
У Mossack Fonseca назвали публікацію «Панамського архіву» злочином
У Mossack Fonseca назвали публікацію «Панамського архіву» злочином
Автори:
Публікація «Панамського архіву» — підбірки документів про офшорні схеми — являється «кримінальним злочином», заявив співзасновник юридичної компанії Mossack Fonseca Рамон Фонсека.

Про це пише Yahoo News.

«Конфіденційність - фундаментальне право людини і воно все частіше й частіше порушується у сучасному світі», - заявив він. 

І підкреслив: «Кожна людина має право на конфіденційність, незалежно від того король вона, чи жебрак».

Фонсека також припустив, що публікація документів являється нападом на Панаму. «Деяким країнам дуже не подобається, що ми такі успішні в залученні компаній», — сказав представник Mossack Fonseca.

Влада Панами, у свою чергу, заявила, що готова усесторонньо співпрацювати з будь-яким розслідуванням, що стосуватиметься офшорних схем. 

В основу «Панамського архіву», витяги з якого опублікували 3 квітня декілька десятків ЗМІ по всьому світу, лягли документи юридичної компанії Mossack Fonseca. З цією раніше маловідомою компанією виявилися пов’язаними політики, знаменитості та крупні бізнесмени з різних країн світу.  У матеріалах йдеться про угоди і офшори 12 діючих і колишніх світових лідерів, 128 політиків та офіційних осіб і 29 мільярдерів зі списку найбагатших людей Forbes. Зокрема, згадуються угоди, до яких причетні президент України Петро Порошенко, король Саудівської Аравії Салман, прем'єр-міністри Ісландії і Пакистану, родичі голови КНР Сі Цзіньпіна і президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Так, на сайті Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) 3 квітня 2016 року було опубліковане журналістське розслідування, з якого випливає, що президент України Петро Порошенко був клієнтом юридичної компанії Mossack Fonseca, яка створила для нього офшорну компанію на Британських Віргінських Островах.  

Як йдеться в розслідуванні, кіпрська юридична фірма, яка представляла нещодавно придбану компанію Prime Assets Capital, описує її як «холдингову компанію кіпрських та українських компаній групи Roshen, одного з найбільших виробників кондитерської продукції в Європі». Компанія писала, що, хоча Prime Asset Partners і була створена для «людини, яка займається політикою», вона «не мала стосунку до його політичної діяльності».

Упродовж президентської кампанії 2015 року пан Порошенко обіцяв продати більшість своїх активів. Всі вони були передані компанії Prime Assets Capital. У жовтні 2014, український банк, в якому Порошенко володіє контрольним пакетом акцій, Міжнародний Інвест Банк, написав рекомендаційний лист до Mossack Fonseca стверджуючи, що його рахунки там «обслуговувалися належним чином».

Автори розслідування вважають, що президент Порошенко міг двічі порушити закон: «він відкрив нову компанію, будучи в кріслі президента, і не вказав цього активу у фінансовій декларації». 

Речник Петра Порошенка сказав, що створення трасту та пов’язаних з ним компаній не мало жодного стосунку до політичних та воєнних подій в Україні. Хоча Порошенко не включив Prime Asset Partners до своїх фінансових звітів, його фінансові радники зауважили, що ні Prime Asset Partners, ні дві пов’язані компанії на Кіпрі та в Нідерландах не мали жодних активів. Вони сказали, що компанія була частиною корпоративної реструктуризації, яка мала сприяти продажу групи компаній Roshen.

Документи «Панамського архіву» були отримані газетою Süddeutsche Zeitung, журналісти якої пізніше поділилися ними з колегами з Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ — The International Consortium of Investigative Journalists) та Центру з розслідувань корупції та організованої злочинності (OCCRP — The Organized Crime and Corruption Reporting Project).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
www.t13.cl
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду