У Криму припинила роботу редакція дитячих кримськотатарських програм Lale (ОНОВЛЕНО)
У Криму припинила роботу редакція дитячих кримськотатарських програм Lale (ОНОВЛЕНО)
Оголошення про це опубліковане на сайті «15 минут», колектив якого також повідомив 16 грудня про припинення роботи у Криму.
Колектив редакції дитячих програм Lale пояснив своє рішення про закриття тим, що власник кримськотатарського медіахолдингу ATR Ленур Іслямов пред'явив права на цей бренд.
«Сьогодні, 16 грудня 2015 року, колектив редакції дитячих програм Lale кримської продакшн-студії QaraDeniz Production припиняє cвою роботу. Таке рішення було ухвалене у зв'язку з тим, що Ленур Іслямов - власник медіахолдингу ATR, що раніше переїхав до Києва, до якого входить дитячий телеканал Lale, пред'явив права на цей бренд. Ми дякуємо всім, насамперед дітям та їхнім батькам, за те, що ваш талант, прагнення зберігати і розвивати кримськотатарську мову, традиції та культуру дали нам можливість створювати цікаві програми, дивувати і радувати тих, хто живе в Криму, унікальними творчими проектами», - йдеться у повідомленні редакції.
Нагадаємо, колектив інтернет-видання «15 минут», що входить до кримськотатарського медіахолдингу ATR, 16 грудня повідомив про припинення роботи у Криму. Власник холдингу Ленур Іслямов заявив, що на півострові не залишилося вільної журналістики, журналісти працюють під тиском і запропонував співробітникам сайту переїхати до материкової України, щоб продовжити роботу на сайті «15 минут». Колишній колектив «15 минут» заявляє, що буде створювати нове інтернет-видання.
Водночас заступник гендиректора кримськотатарського каналу ATR Айдер Муждабаєв повідомив, що оприлюднені заяви редакцій Lale і «15 минут» є «перекладом на мову "русского мира"» відкритого листа цих колективів, і опублікував у Facebook повний його текст.
«Російська влада не залишила нам вибору: або стати частиною пропагандистської машини - або припинити роботу в Криму. Разом з вами ми зробили свій вибір: зберегти честь і гідність, не піддатися на шантаж і погрози репресивних властей. Кримські татари - не раби, а корінний народ Криму на своїй Батьківщині. Ми разом з вами обов'язково повернемося в ефір - у вільному Криму, де дотримуються права людини, а свобода слова є основоположною цінністю», - йдеться у листі.
Згодом Айдер Муждабаєв зізнався у Facebook, що написав листа сам.
Нагадаємо, слідчий відділ УФСБ Росії по Криму порушив кримінальну справу проти власника ATR Ленура Іслямова, який став одним з ініціаторів блакади Криму. 2 листопада представники ФСБ РФ обшукали його будинок, а також помешкання його родичів і офіси кількох його компаній. Крім того обшуки відбулися й у колишнього редактора телеканалу Лілі Буджурової та екс-гендиректора каналу Ельзари Іслямової. Нині обидві працюють у кримській продакшн-студії QaraDeniz Production.
9 грудня слідчі ФСБ провели другий обшук у будинку екс-гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR Ельзари Іслямової у Криму. Як повідомив адвокат Джеміль Темишев, дії ФСБ відбуваються в рамках кримінальної справи відносно власника телеканалу ATR та ініціатора блокади Криму Ленура Іслямова.
10 грудня російська окупаційна влада Криму провела обшук у колишнього редактора кримськотатарського телеканалу АТR, співробітника продакшн-студії QaraDeniz Production Романа Спиридонова. Пізніше кримський адвокат Джеміль Темішев повідомив, що під час обшуку в помешканні журналіста вилучили планшет і в кухні на холодильнику начебто знайшли папку з роздрукованою інструкцією з виготовлення вибухового пристрою. Роман Спиридонов стверджує, що це не його. Під час допиту кримського журналіста у ФСБ мова йшла, за його словами, здебільшого про ініціатора громадянської блокади Криму, власника телеканалу ATR Ленура Іслямова.