Пукач заявив, що згоден на пом’якшення вироку – його захист просить закрити справу

Пукач заявив, що згоден на пом’якшення вироку – його захист просить закрити справу

14:48,
16 Грудня 2015
1192

Пукач заявив, що згоден на пом’якшення вироку – його захист просить закрити справу

14:48,
16 Грудня 2015
1192
Пукач заявив, що згоден на пом’якшення вироку – його захист просить закрити справу
Пукач заявив, що згоден на пом’якшення вироку – його захист просить закрити справу
Автори:
16 грудня екс-генерал МВС України Олексій Пукач, якого засуджено до довічного ув'язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, заявив, що готовий погодитися на пом'якшення вироку. Про це він заявив сказав під час засідання Апеляційного суду Києва, що розглядає апеляцію засудженого.

Про це повідомляє УНІАН.

«Я погоджуюсь (на пом'якшення вироку)», - сказав Олексій Пукач у відповідь на запитання судді.

Водночас, він зазначив, що відмовляється від попередньої вимоги скасувати вирок і відправити справу на нове розслідування.

При цьому Олексій Пукач попросив суд дати об'єктивну оцінку його діям. Він в чергове зазначив, що не хотів вбивати Георгія Гонгадзе, а лише хотів залякати його відповідно до наказу, який отримав від колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

«Від моїх рук і ніг ніхто, в тому числі і Гонгадзе, не помирав, - сказав Пукач, зауваживши, що в матеріалах справи немає знаряддя вбивства як речового доказу. - Його не було і немає».

У свою чергу сторона захисту Олексія Пукача, звертаючись до суду, попросила розглянути можливість закриття справи у зв'язку із закінченням 15-річного терміну притягнення до відповідальності.

Вчора, 15 грудня на суді Олексій Пукач кардинально змінив свої свідчення порівняно з тими, що він раніше давав на судовому слідстві.  Він стверджує, що вбивство Георгія Гонгадзе не було навмисним і повинно розглядатися як вбивство з необережності. На слідстві, за його словами, він обмовив себе, бо на нього начебто здійснювався сильний тиск з боку спецслужб і політичних функціонерів.

За словами екс-генерала МВС, Георгій Гонгадзе знаходився в оперативній розробці, оскільки нібито був тісно пов'язаний з кримінальними структурами Павла Лазаренка, і спецслужби були обізнані про його участь у низці злочинів. Крім того, у своїх свідченнях Олексій Пукач натякає на зв'язок журналіста з однією з іноземних розвідок. Засуджений екс-генерал наполягає на тому, що йому було поставлено завдання налякати Георгія Гонгадзе і змусити його співпрацювати зі спецслужбами. Це завдання він начебто отримав від міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка при особистій зустрічі.

Олексій Пукач стверджує, що він не душив Георгія Гонгадзе, як це встановило слідство, і що журналіст  помер від удару ногою міліціонера Олександра Поповича. Засуджений також стверджує, що тодішній глава президентської адміністрації Володимир Литвин був повністю в курсі того, що сталося і зустрічався з ним та Юрієм Кравченком на наступний день після вбивства.

Адвокат Валентина Теличенко, яка представляє в суді інтереси Мирослави Гонгадзе, припустила, що зміна свідчень може бути спробою Олексія Пукача домогтися зміни вироку з довічного ув'язнення на 15-річний термін. З урахуванням недавно схваленого Верховною Радою «закону Надії Савченко», згідно з яким один день попереднього ув'язнення враховується як два дні позбавлення волі, зміна вироку дасть можливість засудженому, що відсидів вже шість років у СІЗО, вийти на свободу майже відразу.

Нагадаємо, 29 січня 2013 року колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача було засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною займати державні посади за вбивство Георгія Гонгадзе восени 2000 року.

Як пояснила 16-го вересня 2015 року під час прес-конференції, організованої в рамках акцій з вшанування пам'яті загиблих журналістів, представниця Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко , Олексій Пукач уже шість років перебуває під вартою, але вирок досі не набрав законної сили - через постійне затягування апеляційного розгляду справи.

У квітні 2014 року Генеральна прокуратура України почала перегляд справи про вбивство журналіста і перевірку причетності до нього другого президента Леоніда Кучми. 

7 грудня 2015 року Олексій Пукач, якого було засуджено до довічного позбавлення волі за вбивство Георгія Гонгадзе, заявив на суді, що зізнання у вбивстві журналіста з нього «вибили» шантажем і тиском.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: golos.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду