Суд оголосить вердикт на апеляцію Пукача щодо довічного ув’язнення у січні

Суд оголосить вердикт на апеляцію Пукача щодо довічного ув’язнення у січні

15:40,
28 Грудня 2015
1171

Суд оголосить вердикт на апеляцію Пукача щодо довічного ув’язнення у січні

15:40,
28 Грудня 2015
1171
Суд оголосить вердикт на апеляцію Пукача щодо довічного ув’язнення у січні
Суд оголосить вердикт на апеляцію Пукача щодо довічного ув’язнення у січні
Автори:
Апеляційний суд Києва переніс з 30 грудня на 6 січня 2016 року оголошення рішення щодо скарги на вирок екс-генералу МВС Олексію Пукачу, якого засудили до довічного ув'язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це повідомляє адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, передає УНІАН.

«Суд переніс оголошення постанови щодо скарги на вирок Пукачу на 6 січня на 11.00», - сказала вона.

За її словами, у суді пояснили перенесення дати тим, що суд не встигає підготувати рішення до 30 грудня.

Варто зазначити, що 15 грудня на суді Олексій Пукач кардинально змінив свої свідчення порівняно з тими, що він раніше давав на судовому слідстві.  Він стверджує, що вбивство Георгія Гонгадзе не було навмисним і повинно розглядатися як вбивство з необережності. На слідстві, за його словами, він обмовив себе, бо на нього начебто здійснювався сильний тиск з боку спецслужб і політичних функціонерів.

16 грудня він заявив, що готовий погодитися на пом'якшення вироку суду. У свою чергу сторона захисту Олексія Пукача, звертаючись до суду, попросила розглянути можливість закриття справи у зв'язку із закінченням 15-річного терміну притягнення до відповідальності.

Адвокат Валентина Теличенко у свою чергу припустила, що зміна свідчень може бути спробою Олексія Пукача домогтися зміни вироку з довічного ув'язнення на 15-річний термін. З урахуванням недавно схваленого Верховною Радою «закону Надії Савченко», згідно з яким один день попереднього ув'язнення враховується як два дні позбавлення волі, зміна вироку дасть можливість засудженому, що відсидів вже шість років у СІЗО, вийти на свободу майже відразу.

Нагадаємо, 29 січня 2013 року колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача було засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною займати державні посади за вбивство Георгія Гонгадзе восени 2000 року.

Як пояснила 16-го вересня 2015 року під час прес-конференції, організованої в рамках акцій з вшанування пам'яті загиблих журналістів, представниця Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко , Олексій Пукач уже шість років перебуває під вартою, але вирок досі не набрав законної сили - через постійне затягування апеляційного розгляду справи.

У квітні 2014 року Генеральна прокуратура України почала перегляд справи про вбивство журналіста і перевірку причетності до нього другого президента Леоніда Кучми. 

7 грудня 2015 року Олексій Пукач, якого було засуджено до довічного позбавлення волі за вбивство Георгія Гонгадзе, заявив на суді, що зізнання у вбивстві журналіста з нього «вибили» шантажем і тиском.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: joinfo.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду