На Пукачі справу Гонгадзе не закінчено – заступник генпрокурора Касько

На Пукачі справу Гонгадзе не закінчено – заступник генпрокурора Касько

15:57,
29 Січня 2016
2004

На Пукачі справу Гонгадзе не закінчено – заступник генпрокурора Касько

15:57,
29 Січня 2016
2004
На Пукачі справу Гонгадзе не закінчено – заступник генпрокурора Касько
На Пукачі справу Гонгадзе не закінчено – заступник генпрокурора Касько
Автори:
Заступник Генерального прокурора України Віталій Касько заявив, що у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе поки нікого іншого не притягнуто до відповідальності, крім колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача. На його думку, «на Пукачі цю справу не закінчено».

Про це він сказав в інтерв’ю газеті «День».

Журналіст газети Дмитро Кривцун нагадав, що свого часу при Конгресі США було створено Гельсінську комісію, а ПАРЄ схвалювала резолюції для розслідування резонансного вбивства Георгія Гонгадзе. Оскільки Україна має міжнародні зобов’язання щодо остаточного розкриття цієї справи, то відмахнутися від неї не можна через можливий скандал на міжнародному рівні.

У відповідь Віталій Касько підкреслив, що у справі Георгія Гонгадзе нікого крім Олексія Пукача не притягнуто до відповідальності.

«Мені ніколи не доводилося працювати над цією справою у Генпрокуратурі чи співпрацювати по ній із іноземними колегами. Мабуть, це питання виникає не на фаховому рівні, а на політичному, який не належить до моєї компетенції. Мені відомо, що в Головному слідчому управлінні ГПУ все ще триває якесь розслідування. Але, крім Пукача, нікого іншого досі не притягнули до відповідальності. І, судячи з усього, цього робити не планують. Можу висловити свою думку: на Пукачі цю справу не закінчено», - відповів Віталій Касько.

За його словами, справа Георгія Гонгадзе демонструє залежність української прокуратури від політичної кон’юнктури.

«І те, що в цій справі не поставлено остаточну крапку, є чорною плямою на репутації правоохоронної системи України. Суспільство не почуло, чому не притягнуті до відповідальності ті особи, щодо яких виникають підозри. Погоджуюсь, що «справа Гонгадзе» є наріжним каменем для української правоохоронної та судової системи. Ця справа ще з давніх часів демонструє проблеми прокуратури — її залежність від політичної кон’юнктури. Це те, з чого голосно заговорили про проблеми у прокуратурі, і до цього часу ситуація серйозно з місця не зрушила», - зазначив він.

Журналіст «Дня» також додав, що нинішній адвокат екс-міністра фінансів Юрія Колобова Ігор Фомін був першим адвокатом Олексія Пукача у справі Георгія Гонгадзе, коли 2003 року після рішення суду підозрюваному вдалося втекти на шість років. Пізніше Ігор Фомін став адвокатом екс-президента Леоніда Кучми, але ГПУ відсторонила його через попередню практику. «Втім, за нашою інформацією, він неформально займався координацією захисту Кучми. Тож як ви ставитеся до того, що одні й ті самі люди, причетні до заплутування «справи Гонгадзе», тепер допомагають уникнути відповідальності чиновникам режиму Януковича?», - запитав журналіст.

«Професія адвоката — це вільна професія: якщо у нього немає конфлікту інтересів, тоді хто платить, на того він і працює. Із професійної точки зору адвокат Фомін має повне право захищати кого завгодно. Колись я теж працював адвокатом і захищав різних людей: Юрія Луценка, Євгена Червоненка, Юрія Павленка та багатьох інших — тоді «помаранчеву» команду. До мене зверталися й інші політики, але я міг собі дозволити не братися за їхні справи, якщо мені цього не хотілося», - відповів Віталій Касько.

Нагадаємо, 29 січня 2013 року колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача було засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною займати державні посади за вбивство Георгія Гонгадзе восени 2000 року.

Як пояснила 16-го вересня 2015 року під час прес-конференції, організованої в рамках акцій з вшанування пам'яті загиблих журналістів, представниця Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, Олексій Пукач уже шість років перебуває під вартою, але вирок досі не набрав законної сили - через постійне затягування апеляційного розгляду справи.

У квітні 2014 року Генеральна прокуратура України почала перегляд справи про вбивство журналіста і перевірку причетності до нього другого президента Леоніда Кучми. 

6 січня 2016 року Апеляційний суд Києва оголосив рішення щодо апеляції на вирок колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача, якого засудили до довічного ув’язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Суд залишив вирок у силі, апеляційну скаргу екс-генерала залишено без задоволення. 

Адвокат Олексія Пукача Максим Герасько назвав рішення суду порушенням законодавства: «Не можна застосовувати довічний термін, якщо від злочину пройшло понад 15 років». За його словами, захист засудженого подаватиме касацію.

Олексій Пукач. Фото: argumentua.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду