Пукач заявив, що зізнання у вбивстві Гонгадзе він зробив під тиском

Пукач заявив, що зізнання у вбивстві Гонгадзе він зробив під тиском

10:48,
9 Грудня 2015
1311

Пукач заявив, що зізнання у вбивстві Гонгадзе він зробив під тиском

10:48,
9 Грудня 2015
1311
Пукач заявив, що зізнання у вбивстві Гонгадзе він зробив під тиском
Пукач заявив, що зізнання у вбивстві Гонгадзе він зробив під тиском
Автори:
Екс-генерал МВС Олексій Пукач, якого було засуджено до довічного позбавлення волі за вбивство Георгія Гонгадзе, заявив на суді, що зізнання у вбивстві журналіста з нього «вибили» шантажем і тиском. Таку заяву засуджений зробив під час розгляду апеляції на його вирок 7 грудня.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Колишній керівник зовнішньої розвідки МВС твердить, що його змушували обмовити себе та інших людей, аби тільки він не називав справжніх замовників убивства опозиційного журналіста 15 років тому.

«Я оговорив себе, щоб не оговорити інших. Під тиском, шантажем, коли йшла кров носом. Ніяких доказів у прокуратури не було, в Печерського суду не було. Завозили людей невідомих, і я визнав сфабриковану справу», - заявив Олексій Пукач на суді.

7 грудня Апеляційний суд Києва розглядав також клопотання потерпілого журналіста Олексія Подольського щодо виклику в суд як свідків Леоніда Кучму, Володимира Литвина, Юрія Луценка, екс-голів СБУ Леоніда Деркача та Валентина Наливайченка та інших чиновників високого рангу. Прокуратура вважає, що в межах даної апеляції викликати згаданих осіб не варто.

8 грудня Апеляційний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання потерпілому від дій екс-генерала МВС Олексія Пукача журналісту Олексію Подольському у виклику на допит як свідків екс-президента України Леоніда Кучму, екс-голову його адміністрації Володимира Литвина та інших колишніх і діючих високопосадовців, повідомляє УНІАН.

В ухвалі суду зазначається, що 9 червня 2015 року судом уже розглядалося аналогічне клопотання і було ухвалено рішення про відмову в його задоволенні. У нових клопотаннях будь-яких нових фактів, які свідчили б про необхідність допитів вказаних осіб як свідків, не було наведено.

Нагадаємо, 29 січня 2013 року колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача було засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною займати державні посади за вбивство Георгія Гонгадзе восени 2000 року.

Як пояснила 16-го вересня 2015 року під час прес-конференції, організованої в рамках акцій з вшанування пам'яті загиблих журналістів, представниця Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко , Олексій Пукач уже шість років перебуває під вартою, але вирок досі не набрав законної сили - через постійне затягування апеляційного розгляду справи.

У квітні 2014 року Генеральна прокуратура України почала перегляд справи про вбивство журналіста і перевірку причетності до нього другого президента Леоніда Кучми. 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: tsn.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду