Google присвятила дудл українській шахістці Людмилі Руденко

Google присвятила дудл українській шахістці Людмилі Руденко

12:01,
27 Липня 2018
2701

Google присвятила дудл українській шахістці Людмилі Руденко

12:01,
27 Липня 2018
2701
Google присвятила дудл українській шахістці Людмилі Руденко
Google присвятила дудл українській шахістці Людмилі Руденко
Автори:
27 липня пошуковик Google присвятив дудл українській шахістці Людмилі Руденко, яка народилася 114 років тому.

У блозі компанія пояснила свій вибір героїні малюнку – «однієї з найвпливовіших шахісток світу».

Людмила Руденко стала першою чемпіонкою світу серед жінок у цьому спорті від Радянського Союзу. Вона також врятувала 300 дітей з Ленінграда напередодні блокати.

Пані Руденко народилася 1904 року в Лубнах на Полтавщині. Коли дівчинці було десять років, тато навчив її грати в шахи. У 1928 році вона виграла чемпіонат серед жінок у Москві, а в 1950-му році – чемпіонат світу з шахів серед жінок. Людмила Руденко утримувала першість три роки. Спортсменка померла в травні 1986 року, а в 2015-му її включили до Світової зали слави шахів.

Людмила Руденко вважала найбільшим досягненням в своєму житті не кар'єру, а порятунок дітей колег. На початку Другої світової війни вона працювала на заводі в Ленінграді, що виробляв озброєння. В липні 1941 року завод терміново евакуювали в Уфу, а діти робітників залишилися в місті – їх забрати не встигли. Коли стало зрозуміло, що відбудеться блокада, Людмила Руденко повернулася до Ленінграда і організувала спеціальний потяг, який вивіз дітей до батьків до оточення міста.

«Кар'єра, яку зробила Руденко, проклала шлях для жінок. Ми віддаємо належне її заслугам як на шаховій дошці, так і поза нею», – зазначають автори дудлу.

В Google також розповіли, що художники надихалися графічним мистецтвом та плакатами 1960-х років, зобразивши шахістку зосередженою та рішучою під час чемпіонату світу.

Цей дудл сьогодні відображається в Україні, Росії, Білорусі та деяких країнах Європи, а також у США, Канаді, Аргентині, Австралії та Новій Зеландії.

Нагадаємо, ідея дудлів у засновників Google Ларрі Пейджа та Сергія Бріна виникла ще в 1998 році – до заснування самої компанії. Тоді вони змінили корпоративний логотип, щоб повідомити про свою участь у фестивалі Burning Man у пустелі штату Невада.

MediaSapiens розповідав, що навесні пошуковик Google присвятив дудл американській письменниці та поетесі Майї Енджелоу (Maya Angelou), яка виступала за права жінок і гендерну рівність.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду