Дев’ятирічній дівчинці довелося відстоювати свою журналістську діяльність

Дев’ятирічній дівчинці довелося відстоювати свою журналістську діяльність

16:26,
7 Квітня 2016
2469

Дев’ятирічній дівчинці довелося відстоювати свою журналістську діяльність

16:26,
7 Квітня 2016
2469
Дев’ятирічній дівчинці довелося відстоювати свою журналістську діяльність
Дев’ятирічній дівчинці довелося відстоювати свою журналістську діяльність
Автори:
2 квітня дев’ятирічна американка Хільде Кейт Лисяк опублікувала у соцмережах свій репортаж з місця імовірного вбивства у місті Силінсгроув штату Пенсильванія. Тематика, яку дівчинка обрала для своєї журналістської практики, обурила користувачів мережі.

Про це повідомило видання Mashable

Дев’ятирічна американка Хільде Кейт Лисяк у вільний від школи час займається власним новинним виданням під назвою Orange Street News. Вона вдалася в батька, колишнього репортера New York Daily News. У якості оператора та фотографа Хільде допомагає дванадцятирічна сестра Ізабель Роуз (Isabel Rose). 

Orange Street News розповідає про події в місті Силінсгроув. Воно розташоване за 240 км від Філадельфії, й у ньому проживає більше п’яти тисяч людей. Зазвичай репортажі та замітки Хільде Лисяк присвячує подіям на кшталт приїзду Тейлор Свіфт, міського вандалізму чи скунса-порушника, вбитого поліцією. 

Донедавна сайт Orange Street News користувався лише локальною популярністю: 31 березня дівчинка повідомила про рекордну кількість перешлядів сайту за місяць - менше 18 000. 

Однак 2 квітня ситуація кардинально змінилася. Хільде Кейт Лисяк опублікувала на сайті свій «ексклюзивний репортаж» з місця злочину: підозрюваний, шкільний вчитель у відставці, ймовірно вбив свою дружину молотком. 

Дівчинка не лише приїхала до оточеного будинку, але й узяла коментарі про те, що сталося, в поліції та сусідів загиблої.

 

Репортаж привернув  увагу користувачів мережі. Сторінки Orange Street News на Facebook та YouTube заполонили негативні коментарі. Користувачі мережі осуджували батьків дівчинки, які заохочують подібну поведінку своєї доньки, а також радили дівчинці «погратися ляльками» та «влаштувати чайну вечірку». 

3 квітня Хільде Лисяк опублікувала «звернення від редактора Orange Street News», де зачитала «принизливі коментарі» та відповіла критикам. 

«Те, що відбулося, деякою мірою розізлило мене. Якщо мені дев’ять років, це не означає, що я не може розповісти чудову історію. Це не значить, що я не можу бути репортером», - сказала головний редактор Orange Street News Хільде Кейт Лисяк. 

Знайшлися й ті, хто підтримав дівчинку та навіть відзначив її професіоналізм: у своїх публікаціях вона використала коректні формулювання «імовірний вбивця» та «підозрюваний». 

У коментарях багато користувачів дивувалися тому, що технології у сучасному світі дозволяють дев’ятирічній дівчинці запустити власне новинне видання. 

Батьки Хільде Кейт розповіли Mashable, що зазвичай їх донька не читає коментарів до своїх матеріалів, однак фрази про ляльок та чайну вечірку її по-справжньому зачепили. Вони звернули увагу на те, що дівчинка «працює безупинно» над своїм проектом, і подібні зауваження в її бік видаються їй принизливими. 

Видання Orange Street News існує з 2014 року. На його сторінку у Facebook підписані майже 3000 людей. Окрім оновлення наповнення сайту та зйомок репортажів редакторка також займається випуском однойменної газети. 

ВІдповідаючи на питання про те, чи планує вона в подальшому висвітлювати вбивства, дівчинка порадила читачам дочекатися наступного випуску Orange Street News.

Хільде Кейт Лисяк, Mashable
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду