Deutsche Welle оголосила фіналістів конкурсу #thebobs16

Deutsche Welle оголосила фіналістів конкурсу #thebobs16

14:52,
31 Березня 2016
2366

Deutsche Welle оголосила фіналістів конкурсу #thebobs16

14:52,
31 Березня 2016
2366
Deutsche Welle оголосила фіналістів конкурсу #thebobs16
Deutsche Welle оголосила фіналістів конкурсу #thebobs16
Автори:
Німецька медіакомпанія Deutsche Welle оголосила перелік фіналістів 12-го міжнародного конкурсу «The Bobs – Best of Online Activism». Від України до фіналу увійшли проекти «Без броні», «Декларації», дует Interesni Kazky, кампанія #LetMyPeopleGo, фонд «Таблеточки», Komubook, «Ціна державис та Facebook-блог тележурналістки Тетяни Даниленко.

Призами The Bobs нагороджуються сайти, блоги та інші веб-проекти, які захищають право на свободу слова і посилюють громадянське суспільство засобами цифрової комунікації. Окрім того, DW вручає спеціальний приз «За свободу слова». Конкурс The Bobs проводиться 14-ма мовами світу.

На участь у #thebobs16 надійшло понад 2300 заявок. Міжнародне журі розглянуло їх і обрало 126 проектів-фіналістів. Україну в журі представляє директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк. З України до фіналу потрапили:

  • у міжнародній номінації «Найкраща соціальна ініціатива в мережі» — проект «Без броні». Активісти громадської організації «STUDENA» і волонтери допомагають ветеранам АТО адаптуватися до цивільного життя після повернення з фронту;
  • у міжнародних номінаціях «Найкраща інновація» та «Громадянська журналістика в мережі»— проект Канцелярської сотні «Декларації». Учасники знаходять, оцифровують і аналізують документи про доходи українських чиновників, щоб викривати брехню про їхні статки;
  • у номінації «Культура і мистецтво» — дует Interesni Kazki, який створили street-art-митці Олексій Бордусов і Володимир Манжос. Мурали від Interesni Kazki оживляють стіни дитсадків, лікарень, багатоповерхівок та багатьох інших об'єктів. Ними можна милуватися в країнах Європи, Африки, Америки, Азії та Австралії.

Переможців у міжнародних номінаціях обирає журі конкурсу. Паралельно триває відкрите голосування на сайті The Bobs http://thebobs.com/ukrainian/, під час якого інтернет-користувачі обирають переможців за своєю версією.

Інтернет-аудиторія обере найкращий сайт або блог українською

Окрім міжнародних, на The Bobs існують національні номінації, в яких змагаються по п'ять проектів однією мовою конкурсу. Особливість у тому, що переможців номінації «Найкращий блог або сайт українською» обирають виключно інтернет-користувачі. За це звання боротимуться такі проекти:

  • кампанія за звільнення українських політв'язнів у Росії #LetMyPeopleGo;
  • міжнародний благодійний фонд для порятунку онкохворих дітей «Таблеточки»;
  • проект перекладу і друкування книжок українською мовою за принципом спільнокошту Komubook;
  • проект «Популярної економіки» «Ціна держави»;
  • Facebook-блог тележурналістки Тетяни Даниленко.

Голосування на сайті конкурсу триває з 31 березня по 2 травня. У національній номінації переможе один проект, який отримає найбільше голосів.

Переможців оголосять 2 травня

Імена переможців журі озвучить 2 травня на прес-конференції в Берліні. Переможці міжнародних номінацій і лауреат призу «За свободу слова»  отримають нагороди під час Deutsche Welle Global MediaForum 14 червня в Бонні.

The Bobs – єдиний всесвітній конкурс, на якому нагороджуються веб-проекти багатьма мовами світу поза будь-якими культурними бар’єрами. Це компетентний вказівник на тлі величезної різноманітності інтернет-ініціатив. Deutsche Welle організовує The Bobs, починаючи з 2004 року.

«The Bobs робить акцент на соціально значущих ініціативах, які справді змінюють світ на краще. Учасники конкурсу можуть привернути міжнародну увагу до своїх проектів і проблем, які існують у їхніх країнах», — вважає член журі, виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

Конкурсні мови The Bobs – українська, арабська, бенгальська, китайська, німецька, англійська, французька, гінді, індонезійська, перська, португальська, російська, іспанська і турецька.

Медіапартнери #thebobs16: Інститут масової інформації, Hromadske TV, Novoye Vremya, Somewhere in, bdnews24.com, Banglatribune, China Digital Times, Ifex, Global Voices, Waza, Satyagrah, Webdunia, Gooya, Medyatava, Alsumaria.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
DW
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду