Deutsche Welle оголосила фіналістів конкурсу #thebobs16

Deutsche Welle оголосила фіналістів конкурсу #thebobs16

14:52,
31 Березня 2016
1974

Deutsche Welle оголосила фіналістів конкурсу #thebobs16

14:52,
31 Березня 2016
1974
Deutsche Welle оголосила фіналістів конкурсу #thebobs16
Deutsche Welle оголосила фіналістів конкурсу #thebobs16
Автори:
Німецька медіакомпанія Deutsche Welle оголосила перелік фіналістів 12-го міжнародного конкурсу «The Bobs – Best of Online Activism». Від України до фіналу увійшли проекти «Без броні», «Декларації», дует Interesni Kazky, кампанія #LetMyPeopleGo, фонд «Таблеточки», Komubook, «Ціна державис та Facebook-блог тележурналістки Тетяни Даниленко.

Призами The Bobs нагороджуються сайти, блоги та інші веб-проекти, які захищають право на свободу слова і посилюють громадянське суспільство засобами цифрової комунікації. Окрім того, DW вручає спеціальний приз «За свободу слова». Конкурс The Bobs проводиться 14-ма мовами світу.

На участь у #thebobs16 надійшло понад 2300 заявок. Міжнародне журі розглянуло їх і обрало 126 проектів-фіналістів. Україну в журі представляє директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк. З України до фіналу потрапили:

  • у міжнародній номінації «Найкраща соціальна ініціатива в мережі» — проект «Без броні». Активісти громадської організації «STUDENA» і волонтери допомагають ветеранам АТО адаптуватися до цивільного життя після повернення з фронту;
  • у міжнародних номінаціях «Найкраща інновація» та «Громадянська журналістика в мережі»— проект Канцелярської сотні «Декларації». Учасники знаходять, оцифровують і аналізують документи про доходи українських чиновників, щоб викривати брехню про їхні статки;
  • у номінації «Культура і мистецтво» — дует Interesni Kazki, який створили street-art-митці Олексій Бордусов і Володимир Манжос. Мурали від Interesni Kazki оживляють стіни дитсадків, лікарень, багатоповерхівок та багатьох інших об'єктів. Ними можна милуватися в країнах Європи, Африки, Америки, Азії та Австралії.

Переможців у міжнародних номінаціях обирає журі конкурсу. Паралельно триває відкрите голосування на сайті The Bobs http://thebobs.com/ukrainian/, під час якого інтернет-користувачі обирають переможців за своєю версією.

Інтернет-аудиторія обере найкращий сайт або блог українською

Окрім міжнародних, на The Bobs існують національні номінації, в яких змагаються по п'ять проектів однією мовою конкурсу. Особливість у тому, що переможців номінації «Найкращий блог або сайт українською» обирають виключно інтернет-користувачі. За це звання боротимуться такі проекти:

  • кампанія за звільнення українських політв'язнів у Росії #LetMyPeopleGo;
  • міжнародний благодійний фонд для порятунку онкохворих дітей «Таблеточки»;
  • проект перекладу і друкування книжок українською мовою за принципом спільнокошту Komubook;
  • проект «Популярної економіки» «Ціна держави»;
  • Facebook-блог тележурналістки Тетяни Даниленко.

Голосування на сайті конкурсу триває з 31 березня по 2 травня. У національній номінації переможе один проект, який отримає найбільше голосів.

Переможців оголосять 2 травня

Імена переможців журі озвучить 2 травня на прес-конференції в Берліні. Переможці міжнародних номінацій і лауреат призу «За свободу слова»  отримають нагороди під час Deutsche Welle Global MediaForum 14 червня в Бонні.

The Bobs – єдиний всесвітній конкурс, на якому нагороджуються веб-проекти багатьма мовами світу поза будь-якими культурними бар’єрами. Це компетентний вказівник на тлі величезної різноманітності інтернет-ініціатив. Deutsche Welle організовує The Bobs, починаючи з 2004 року.

«The Bobs робить акцент на соціально значущих ініціативах, які справді змінюють світ на краще. Учасники конкурсу можуть привернути міжнародну увагу до своїх проектів і проблем, які існують у їхніх країнах», — вважає член журі, виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

Конкурсні мови The Bobs – українська, арабська, бенгальська, китайська, німецька, англійська, французька, гінді, індонезійська, перська, португальська, російська, іспанська і турецька.

Медіапартнери #thebobs16: Інститут масової інформації, Hromadske TV, Novoye Vremya, Somewhere in, bdnews24.com, Banglatribune, China Digital Times, Ifex, Global Voices, Waza, Satyagrah, Webdunia, Gooya, Medyatava, Alsumaria.

DW
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду