DW оголосила переможців конкурсу сайтів і блогів The Bobs

DW оголосила переможців конкурсу сайтів і блогів The Bobs

11:20,
4 Травня 2016
2336

DW оголосила переможців конкурсу сайтів і блогів The Bobs

11:20,
4 Травня 2016
2336
DW оголосила переможців конкурсу сайтів і блогів The Bobs
DW оголосила переможців конкурсу сайтів і блогів The Bobs
Автори:
У Берліні оголошено переможців конкурсу найкращих сайтів і блогів The Bobs. Конкурс проводиться 14-ма мовами світу, аналогів йому не існує. Окрім міжнародного журі, переможців обирають інтернет-користувачі.

Про це пише Deutsche Welle.

Лауреатів #thebobs16 – Best of Online Activism - оголосили в Берліні 2 травня, напередодні Всесвітнього дня свободи преси. Конкурс уже 12-й рік поспіль провела Deutsche Welle. У Берліні міжнародне журі обрало переможців у чотирьох міжнародних номінаціях. Паралельно тривало онлайн-голосування на сайті конкурсу. За всі проекти в фіналі The Bobs інтернет-аудиторія проголосувала загалом понад 100 тисяч разів.

У номінації «Найкращий сайт або блог українською» лауреата за правилами The Bobs обирали тільки інтернет-користувачі. Переможцем став проект «Ціна держави».

«Розтлумачимо бюджет так, щоб ви зрештою взнали, куди діваються сплачені вами податки, і почали на це впливати», - так пояснюють свою мету експерти «Ціни держави». Цю ініціативу створено як для зацікавлених громадян, так і для фахової публіки. Окрім дохідливих відповідей на складні запитання, ініціатива пропонує скористатися двома інтерактивними «калькуляторами». Перший - це «рахунок від держави», щоб дізнатися, скільки податків вираховується з заробітної плати. Другий - «пенсійний калькулятор», який показує розмір майбутньої пенсії користувача за чинним українським законодавством. Проект реалізують фонд «Східна Європа» та громадська організація CASE Україна за фінансової підтримки Європейського Союзу.

«Ми надзвичайно раді перемозі. Для нас це визнання корисності «Ціни держави» для суспільства», - сказав комунікаційний координатор проекту Микола Малуха. Він розповів, що цьогоріч його команда планує перекласти українською мовою багато «суспільно важливої економічної літератури» та вдосконалити сайт проекту, зокрема - відобразити на ньому корупційні процеси в Україні у вигляді онлайн-гри та створити низку інших інтерактивних інструментів, які «перетворять українців на свідомих платників податків та підштовхнуть їх до більш активної життєвої позиці у впровадженні реформ». Ці плани «Ціна держави» планує втілювати за допомогою краудфандингу і сподівається, що перемога на The Bobs стане «додатковим стимулом для людей інвестувати свої гривні у прогресивні економічні зміни в Україні», додав Малуха.

Оксана Романюк, член журі конкурсу з України, вважає: «The Bobs цікавий тим, що показує тренди, які панують у громадянських суспільствах різних частин світу… За всі роки, протягом яких я беру участь у конкурсі, найбільше якісних і потужних проектів було, напевно, саме нині. Але й українські проекти входили до першої трійки або п'ятірки під час голосування міжнародного журі».

Лауреатом номінації «Громадянська журналістика в мережі» обрано документальну стрічку Razor's Edge із Бангладеш. Торік у цій країні було скоєно низку нападів на блогерів, які виступають за секуляризацію суспільства. Четверо блогерів-атеїстів і один видавець при цьому загинули. Усі жертви нападів виступали проти релігійного фундаменталізму. Відповідальність за вбивства взяли на себе радикальні ісламістські угруповання. 35-річний блогер під псевдонімом Настікер Дармаката (в перекладі - «Релігійне звернення одного атеїста»), який сам кілька разів зазнавав нападів із боку ісламістів, зняв документальну стрічку про ситуацію, в якій нині опинилися бангладеські атеїстичні активісти, письменники та видавці. У фільмі, зокрема, показано, як топ-політики країни фактично підтримують убивства активістів у країні, де більшість сповідує іслам.

Найкращою інновацією міжнародне журі визнало мобільний додаток Gershad із Ірану. У багатьох містах цієї країни подекуди ледь не на кожному розі можна побачити патрульних «поліції звичаїв», яка контролює, чи вдягнені жінки відповідно до суворих правил країни - наприклад, чи носять вони хіджаб. Мобільний додаток Gershad - це система раннього попередження. Будь-хто може позначати на інтерактвній онлайн-мапі пости «поліції звичаїв». Коли достатня кількість користувачів вкаже на одне й те саме місце, система видає попередження. Завдяки цьому жінки можуть оминати пости. Додаток постійно оновлюється за принципом схожих програм, які, наприклад, сигналізують про місця, де розташовані поліцейські радари.

Найкращою соціальною ініціативою в мережі стала кампанія Stop Acid Attacks із Індії. Це кампанія проти атак, під час яких обличчя жінок обливають кислотою. Таке насилля поширене в Індії. Активісти намагаються звести міст між суспільством та жертвами жахливих злочинів, чимало з яких ізолюють себе від соціального життя після отримання травми. Держава та громадянське суспільство ігнорують цю проблему, через що постраждалі втрачають надію і часто живуть у самотності. Активісти SAA знаходять цих людей і, серед іншого, збирають статистику про загальну ситуацію в країні. Один із останніх проектів у межах кампанії - відкриття кафе Sheroes‘ Hangout у місті Агра, яке відоме тим, що там розташований Тадж Махал. Цим кафе керують люди з травмами після кислотних атак. Таким чином вони отримали фінансову незалежність і можуть реінтегруватися в суспільне життя.

У номінації «Культура і мистецтво» перемогла ініціатива «Центр політичної краси» із Німеччини. «Центр політичної краси» організовує акції на межі мистецтва й політики, які провокують, привертають увагу до проблем і закликають до спротиву. Учасники проекту опрацьовували різні контроверсійні політичні теми, серед яких, наприклад, різанина у Сребрениці («Колони сорому», 2010) чи експорт зброї до країн, що розвиваються. Акцією «Мертві йдуть» (2015) вони протестували проти наслідків європейської політики щодо біженців і нагадували про долі тисяч людей, які з року в рік гинуть у Середземному морі, намагаючись дістатися Європи.

Лауреати чотирьох міжнародних номінацій конкурсу (за версією журі) отримають призи 14 червня під час Deutsche Welle Global Media Forum у Бонні.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Deutsche Welle
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду