Видання The Ukrainians змінило формат і робитиме телепрограму

Видання The Ukrainians змінило формат і робитиме телепрограму

15:17,
2 Лютого 2016
2250

Видання The Ukrainians змінило формат і робитиме телепрограму

15:17,
2 Лютого 2016
2250
Видання The Ukrainians змінило формат і робитиме телепрограму
Видання The Ukrainians змінило формат і робитиме телепрограму
Автори:
Інтернет-видання The Ukrainians, яке призупинило вихід у 2015 році, здійснило перезапуск. Редакація повідомляє, що відтепер у виданні публікуватимуться не лише мотиваційні розмови з успішними українцями, а й репортажі, колонки, матеріали в форматі «пояснювальної журналістики», також з’явиться телепрограма та інший контент.

Про це йдеться у поясненнях до перезапуску на сайті видання.

Нові рубрики вже представлені на оновленому сайті theukrainians.org.

Як повідомляє редакція, перша презентація проекту The Ukrainians відбулася у травні 2014 року, влітку 2015 року проект було призупинено через необхідність розширення концепції.

«В один момент ми зрозуміли, що одного лише інтерв’ю-формату нам недостатньо. Ми зрозуміли, що для більшого впливу мусимо переходити на новий рівень і розширювати концепцію проекту. Тому влітку 2015 року ми прийняли рішення призупинити проект і сконцентрувати усі зусилля на перезапуску й пошуку ресурсів. Ми мали багато внутрішніх дискусій щодо того, чи ставити "проект на паузу", чи продовжувати публікувати інтерв’ю паралельно із роботою над оновленням. Зупинилися на першому і, як виявилося, це було правильним рішенням: дотепер виконувати обидва завдання було б дуже складно», - повідомляє редакція.

Впродовж усього періоду існування The Ukrainians був волонтерським проектом. Влітку редакція зрозуміла, що для того, аби розвиватися треба шукати нові ресурси. «У вересні 2015 року ми запустили кампанію по збору коштів на "Спільнокошті". За два місяці проект фінансово підтримали майже 350 осіб — на рахунок кампанії надійшло майже 130 000 грн. Завдяки внескам чудових людей ми отримали змогу перебудувати сайт проекту і створити базовий гонорарний фонд для журналістів. Цих коштів нам вистачить на 4-6 місяців роботи», - зазначають журналісти проекту.

Після перезапуску проекту основними завданнями проекту редакція планує «розповідати, мотивувати, пояснювати і розвивати». «Ми розповідаємо про українське суспільство і говоримо про усе, що стосується України і українців. Ми пишемо про те, що цікаво проактивній молоді, але робимо особливий акцент на суспільно важливих темах. Якщо фактичним завданням проекту після старту було "мотивувати", то тепер таких завдань чотири: розповідати, мотивувати, пояснювати і розвивати», - коментує перезапуск команда The Ukrainians.

Зокрема команда планує робити телепрограму, яку можна буде подивитися онлайн на сайті видання, на суспільному мовнику «UA: Перший» та «Громадському ТБ», з якими відбулися попередні перемовини.

Керівник The Ukrainians Тарас Прокопишин у коментарі Media Sapiens розповів про формат нової телепрограми. «Планується, що це будуть короткі відео-інтерв’ю, які виходитимуть щотижня із новими героями. Успіх у своїх сферах буде радше критерієм відбору героїв, а говоритимемо більше про те, чим вони займаються тут і зараз. Коли телепрограма стартує, поки не візьмуся говорити. Активно працюємо над цим», - розказав він.

Понад 50 розмов, записані до оновлення, перебудовуються у окремий спецпроект «Історії успіху». Журналісти видання тепер готуватимуть інтерв’ю з й щодо актуальних тем сьогодення.

Ще одним спецпроектом видання є «Юні ветерани», в якому виходитимуть історії молодих українців, що повертаються з війни.

Основим акцентом нового розділу «Репортажі» стане соціальна тематика.

Також редакція запропонувала розділ «Картки», де публікуватимуться матеріали формату пояснювальної журналістики (explanatory journalism), популярного в західних ЗМІ. Тексти в «Картках» покликані допомогти краще зрозуміти події, проблеми або процеси.

Ще два нові розділи сайту – «Колонки» та «Читанка».  У першому з’являтимуться публіцистичні тексти молодих українських лідерів думок — підприємців, громадських активістів, дослідників.

«"Читанка" — це легкі (здебільшого) тексти, які ми будемо рекомендувати для прочитання на вихідних, такі собі weekend readings. Тут ми публікуватимемо цікаві твори українських письменників і поетів — від Григорія Сковороди до Іздрика. Особливістю розділу буде те, що ілюстрації до художніх текстів створюватимуться ілюстраторами Pictoric — найбільшого неформального об’єднання українських ілюстраторів. Окрім того, у читанку потраплятимуть цікаві переклади іноземних публікацій, нотатки лекції тощо», - зазначає редакція.

Матеріали сайту також розділені за спецтемами, зараз це «Музика», «ІТ», «Журналістика» та «Активізм».

У планах команди The Ukrainians – видати другу збірку «фірмових інтерв’ю» з успішними українцями разом з «Видавництвом Старого Лева», а також запустити власну телевізійну програму.

«Зараз ми фіналізуємо домовленості щодо телеверсії проекту й невдовзі потішимо вас цікавою телепрограмою», - обіцяє команда.

Крім того The Ukrainians планують активно проводити оффлайн-події і вже у березні-квітні спільно з виданням «Історична правда» запланували провести у Києві великий історичний лекторій, із закладом «Хармс» - літературний лекторій, із Startup Ukraine  - конференцію молодих українських підприємців і багато іншого.

Наразі на сайті неактивний краудфандинговий блок. Через деякий час команда буде збирати кошти на сайті за принципом «Спільнокошту» на окремі серії репортажів чи лонгріди.

До команди проекту приєдналися Ірина Славінська, Марічка Паплаускайте, Катя Сергацкова, Олеся Яремчук, Женя Нестерович, Роман Рак, Євген Гриценко, Юрій Опока й багатьох інших.

Офісу редакція The Ukrainians наразі немає – її колектив розділений між Києвом та Львовом.

Нагадаємо, нещодавно в Україні з’явилося нове українськомовне й некомерційне інтернет-видання про кіно Moviegram, яке також розраховує отримати підтримку аудиторії через краудфандинг і згодом виходити в друці.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: theukrainians.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду