Злита переписка Кремля розкрила стратегію російської війни проти України — дослідження

washingtonpost.com

Як пише сайт кампанії «ЄС проти дезінформації», викладені у мережу електронні листи (Surkov Leaks) описують період, починаючи з 2014 року. Серед листів є і переписка Владислава Суркова, помічника президента РФ Володимира Путіна.

З 2014 року Москва планувала відокремити південно-східну Україну для свого проєкту «Новоросія». Коли ця стратегія провалилася, були створені «маріонеткові Л/ДНР». Також Кремль почав активно пропагувати сепаратизм в Україні, спрямований на федералізацію країни, що триває і понині. Наприклад, це активно робив один з лідерів партії «Опозиційна платформа — За життя» та кум Путіна Віктор Медведчук.

Електронні листи підтверджують, що РФ намагається обмежити Україну як суверенну країну у праві вирішувати напрямок свого зовнішньополітичного курсу.

Приховано Кремль переслідував низку інших тактик впливу щодо України, включаючи втручання у вибори, організацію і фінансування загальноукраїнської кампанії за «м'яку федералізацію», спроби змінити національну конституцію і створити альтернативний центр влади. На місцевому рівні ці зусилля підтримували як ідеологічні союзники, так і платні співробітники.

«Робочі рамки для такої підривної роботи були розроблені переважно українцями, багато з яких втекли до Росії після Євромайдану. Вони мали інсайдерські знання про вразливі місця України, які можна ефективно використовувати», — йдеться у дослідженні.

Аналітики пишуть, що Кремль провів ретельне дослідження тонкощів українського повсякденного життя, щоб зрозуміти український світогляд і виявити вразливі місця. Потім, використовуючи медіа, підставні групи, провокаторів і платні мітинги, Росія створила «віртуальну реальність», покликану змусити Україну приймати рішення, які відповідають цілям РФ.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, як Росія намагалась втручатися у вибори президента України: ЦВК закидали фішинговими листами, а медіа — дезінформацією.

comments powered by Disqus