Розважальне телебачення «програмує» людей голосувати за популістів — дослідження

Розважальне телебачення «програмує» людей голосувати за популістів — дослідження

14:28,
24 Липня 2019
3986

Розважальне телебачення «програмує» людей голосувати за популістів — дослідження

14:28,
24 Липня 2019
3986
Розважальне телебачення «програмує» людей голосувати за популістів — дослідження
Розважальне телебачення «програмує» людей голосувати за популістів — дослідження
Автори:
У журналі American Economic Review, який видає Американська економічна спілка, вийшов матеріал трьох економістів про те, як впливає розважальне телебачення на політичні вподобання людей.

Економісти Рубен Дуранте, Паоло Пінотті та Андреа Тесеі пояснюють, як розвиток розважального телебачення в Італії може впливати на перемогу там популістичних партій.

Як пише The Atlantic, автори  дослідження нагадують про те, що до 1970-х років в Італії національними каналами керувала Суспільно-правова телерадіокомпанія в Італії (RAI). Майже дві третини їхнього вмісту складалися з серйозних новин або освітніх програм.

У 1980-х Сильвіо Берлусконі, один з найбагатших підприємців Італії, почав скуповувати регіональні канали і згодом побудував першу приватну мережу Італії — Mediaset.

«Різниця між RAI і Mediaset була приблизно такою ж великою, як між американським телебаченням 1960-х і кабельними шоу 2010-х. Менше 10 % вмісту Mediaset складалися з новин або освітніх програм. В той час, як RAI присвячувала години серйозним політикам і професорам, які обговорювали найактуальніші питання дня», — пише The Atlantic.

Дослідники виявили, що райони Італії, які раніше мали доступ до Mediaset, у 1994 році значно імовірніше голосували за Forza Italia — нову політичну партію Берлусконі. Тоді вона вперше вийшла на політичну сцену.

Крім того, італійці, які мали краще покриття Mediaset за випадковими географічними характеристиками, голосували за популістів у більшій кількості, ніж їхні сусіди, які не мали доступу до цих мовників.

На думку авторів, регулярний перегляд розважального телебачення вплинув і на молоде покоління італійців. Дослідники вважають, що ті віддали перевагу Берлусконі, оскільки вони мали погані пізнавальні навички. Зокрема, дослідження показали, що італійці, які довго дивились Mediaset до 10-річного віку, гірше складали тести з математики та грамотності.

«Це зниження складності мислення (sophistication) сприяло Берлусконі, згідно теорії, оскільки популістські партії свідомо звертаються до виборців, які менш поінформовані про політику», — зазначає видання.

Разом з тим, Яша Мунк (Yascha Mounk), автор статті у The Atlantic, доцент в Університеті Джона Хопкінса і старший науковий співробітник Німецького фонду Маршалла, радить не вважати результати дослідження абсолютною істиною і зачекати, коли його проаналізують інші науковці.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, що Королівський Об'єднаний інститут оборонних досліджень (RUSI) у Великій Британії випустив дослідження злитих у мережу електронних листів Кремля. У них, зокрема, йдеться про російську підривну роботу в Україні та управління так званими «Л/ДНР».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
aljazeera.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду