Українським школярам переважно не сподобалось дистанційне навчання – дані опитувань
Українським школярам переважно не сподобалось дистанційне навчання – дані опитувань
Впродовж 15-27 серпня Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) проводив всеукраїнське опитування школярів. Відповіді українських учнів порівнювали з відповідями на аналогічні питання польських школярів.
За результатами дослідження, дистанційне навчання для польських учнів було доступніше, аніж для українських: у них переважно було більше доступу до інтернету, власної кімнати, робочого столу, ноутбука, планшета та ін.
Більшість учнів обох країн негативно оцінили досвід дистанційного навчання й воліли б повернутися у класи з живими людьми. Але найбільше їм у цьому не сподобалось би ранній підйом та необхідність дотримуватись вимог вчителів. Також вони відчувають низьку мотивацію через досвід дистанційного навчання.
Крім того, поверненню до традиційної форми навчання надали значну перевагу учні обох країн – 60% польських і 65% українських.
Переважна більшість респондентів вказала, що рівень викладання на онлайн-уроках нижчий, ніж на уроках в класах. Серед польських учнів про це зазначили – 65% респондентів, серед українських – 57%.
Методом особистих інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted personal interviews, CAPI) опитано 1022 респондентів, що мешкають у 78 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною за квотами щодо регіону та області проживання, типу населеного пункту, статі, віку.
Нагадаємо, що нейромережа дописала незавершену симфонію німецького композитора Людвіга ван Бетховена. Чотирихвилинний уривок назвали «BeethovANN Symphony 10.1». Робота над проєктом тривала протягом майже 10 років.
Фото: Flickr