Не проґавте! Огляд конкурсів та стипендій у медійній сфері

Не проґавте! Огляд конкурсів та стипендій у медійній сфері

10:00,
26 Березня 2018
17535

Не проґавте! Огляд конкурсів та стипендій у медійній сфері

10:00,
26 Березня 2018
17535
Не проґавте! Огляд конкурсів та стипендій у медійній сфері
Не проґавте! Огляд конкурсів та стипендій у медійній сфері
Майже традиційно MediaSapiens зробив для вас підбірку можливостей повчитися або виграти призи за свою журналістську роботу.

В цьому огляді - конкурси від Leica Oskar Barnack Award, Thomson Foundation, гранти від Фонду розслідувальної журналістики, стипендії від Академії DW та багато іншого.

До речі, у світі можливостей для журналістів з’явилася цікава тенденція - із закінченням зими стало більше заходів, які передбачають активну діяльність й менше ініціатив, пов’язаних із навчанням у онлайні.

Схоже, що навіть організатори конкурсів та стипендій натякають на те, що варто частіше відривати сідниці від крісла.

Фотоконкурс The Leica Oskar Barnack Award

Прийом заявок — до 5 квітня 2018 року.

В минулому році українець Сергій Мельниченко переміг в одній з номінацій цього фотоконкурсу з проектом «За лаштунками» («Behind the Scenes»). Тож маючи перед очима історію успіху, варто спробувати щастя.

На конкурс можна надіслати знімки, зроблені в 2017 та 2018 році, які показують  взаємозв'язок між людиною та навколишнім середовищем. Або ж довготерміновий проект, в якому хоча б одне фото було зроблене в 2017-2018 роках. Серія фотографій може містити 10-12 світлин.

Зверніть увагу, що на конкурс можуть подаватися професіонали віком до 25 років та молодше. Один фотограф може надіслати лише одну заявку.

Переможець отримає камеру Leica M та об'єктив вартістю 10 000 євро, а також грошову премію у розмірі 25 000 євро. Переможець у категорії новачків отримає камеру Leica, об'єктив вартістю 10 000 євро та грошову премію у розмірі 10 000 євро. Десять інших фіналістів отримають грошову премію у розмірі 2500 євро.

Повні правила фотоконкурсу читайте тут. Онлайн-форма для участі в конкурсі - тут.

Стипендія від DW Akademie на магістерську програму в Бонні

 

Прийом заявок — до 31 березня 2018 року.

Академія DW приймає заявки на програму International Media Studies у Бонні, Німеччина. Студенти, які успішно закінчать чотири семестр навчання, отримають ступінь магістра.

Подати заявку можуть молоді журналісти, менеджери ЗМІ та інші фахівці з комунікації. Для програми будуть відібрані десять студентів з Африки, Азії, Латинської Америки та Східної Європи, які отримають стипедії на навчання. Стипендії можуть бути повними та частковими. Повна стипендія передбачає відшкодування витрат на переліт, плату за навчання та щомісячну виплату в розмірі 750 євро.

Кандидати на отримання стипендії повинні мати ступінь бакалавра та принаймні рік професійного досвіду у сфері, пов'язаній з медіа. Вони повинні також добре володіти німецькою та англійською мовами. Більшість матеріалів навчального курсу будуть англомовними.

Повний перелік документів, необхідних для подачі заявки на стипендію, дивіться тут. Заявки приймаються лише через онлайн-систему академії.

Більше інформації про International Media Studies можна прочитати на сайті академії.

Конкурс для журналістів від Thomson Foundation

 

Прийом заявок — до 1 травня 2018 року.

Час проведення — 6 серпня - 7 вересня 2018 року.

Thomson Foundation оголошує конкурс для журналістів, які хочуть потрапити на літній курс фундації у Лондоні з цифрової та мультимедійної журналістики.

Для участі в конкурсі необхідно пройти п’ять онлайн-курсів на сайті Thomson Foundation. Перелік курсів можна проглянути тут. Зверніть увагу, що серед них є як безкоштовні, так і платні. Для участі в конкурсі потрібно зареєструватися в системі онлайн-курсів та на  Journalism Now Scholar. Після реєстрації в системі будуть відображатися підказки щодо того, як користуватися платформою та як подати на перегляд виконані під час проходження курсу завдання. Усі п’ять курсів мають бути закінчені до 1 травня.

Кращий студент онлайн-курсів отримає приз - повністю оплачену поїздку на літній курс Thomson Foundation в Лондоні та тижневе стажування в одному з кращих британських видань.

Більше інформації про конкурс та про подачу заявки - за посиланням.

Конкурс мобільної журналістики від Thomson Foundation

 

Прийом заявок — до 10 квітня 2018 року.

Час проведення — 29 - 31 травня 2018 року.

Ще один конкурс від Thomson Foundation, який теж пов’язаний з цифровою журналістикою.

Медійникам пропонують надіслати свої свої відеосторії, повністю зняті та змонтовані на мобільні пристрої ( iOS, Android, Windows Phone, RIM Blackberry тощо). Автором ролика може бути лише одна людина (не команда). Тривалість одного ролика - 2-5 хвилин. Роботи, виконані не англійською мовою, мають подаватися з субтитрами.

Журі оцінюватиме оригінальність поданих роликів, журналістську роботу, важливість обраної теми, послідовність у розповіді історії (сторітелінг) та технічну якість відео.

Переможець отримає набір обладнання для зйомки на мобільні пристрої ціною в 1000 євро та оплачену поїздку в Ірландію на конференцію Mojofest з мобільної журналістики. Конференція проходитиме 29 - 31 травня в Голвеї.

Більше про подачу заявки та про роботи попередніх переможців можна прочитати тут.

Грант для журналістів-розслідувачів

Прийом заявок — до 7 травня 2018 року.

Фонд розслідувальної журналістики оголосив новий прийом заявок на отримання грантів. Як і раніше, запропоновані проекти мають фокусуватися на викритті корупції чи зловживанні владою у державному та приватному секторах.

Фонд був заснований в 1969 році й в перший же рік програма з підтримки журналістів довела свою ефективність: журналіст Сеймур Герш провів розслідування щодо масового вбивства в Сонгмі (В'єтнам), за яке отримав Пулітцерівську премію.

Максимальний розмір гранту - 10 тисяч доларів. Кошти з гранту можуть бути використані на поточні витрати, необхідні для розслідування: логістику, збір документів чи оренду обладнання. Заявка також передбачає включення невеликих стипендій як частину бюджету та допомогу ментора.

Наступний раунд з прийому заявок на отримання грантів буде оголошено восени цього року з дедлайном до 24 вересня.

Заявка має включати лист від редактора чи видання, який підтвердить, що виготовлені на грантові кошти матеріали будуть опубліковані та детальний фінансовий план. Нагадаємо, що проекти мають стосуватися США, громадян Америки, американського уряду чи бізнесу.

Повний опис вимог до проекту та форма для подачі заявки - за посиланням

Програма стажування від Fulbright Ukraine

 

Прийом заявок — до 1 червня 2018 року.

Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi приймає заявки на стажування з викладанням української мови (асистенція американським викладачам) в університетах чи коледжах США. Програма триває  дев'ять місяців.

У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці віком до 30 років, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати диплом магістра (щонайменше  бакалавра) на час призначення стипендії (липень 2019 року).

Також кандидати повинні мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу.

Учасники програми 20 годин на тиждень займатимуться викладанням та асистенцією у викладанні української мови, а також у кожному семестрі мають прослухати курси з мінімум двох дисциплін, одна з яких американістика. Участь в FLTA Program передбачає  щомісячну стипендію, медичне страхування та квиток в обидва боки.

Більше про стажування  FLTA Program читайте на сайті.

Вебінар про довіру до медіа та розвиток медіаграмотності від News University

Прийом заявок — до 26 квітня 2018 року.

Час проведення — 26 квітня 2018 року.

News University, ініціатива Poynter Institute з навчання медійників у мережі, проведе вебінар для журналістів та дослідників, які зацікавлені у поліпшенні репутації ЗМІ.

Повна назва вебінару - «Залежність від непотребу в новинах: як позбутися від поганих звичок та відновити довіру до медіа». Інструктором вебінару виступить Крісті Кеннет (Kristi Kenneth), розробниця навчальних програм на Newseum.

Учасники дізнаються, як широка громадськість сприймає особливості роботи ЗМІ; зрозуміють важливість формування медіаграмотності; навчаться використовувати безкоштовні ресурси NewseumED для того, аби цікавіше розповідати про тему фейкових новин та сприяти розвитку медіаграмотності.

Зареєструватися на вебінар можна безкоштовно за посиланням.

Конкурс для тревел-журналістів від Busabout

 

Прийом заявок — до 17 квітня 2018 року.

Час проведення — з початку червня до початку вересня.

Компанія Busabout проводить конкурс серед журналістів, які пишуть про подорожі. Для участі в конкурсі потрібно створити 60-секундний відеоролик для однієї з соціальних платформ - Instagram, YouTube, Snapchat або Instagram Stories - в якому пояснити, чому варто обрати саме вас. Busabout обере чотирьох переможців, які увійдуть до «найкращої команди мандрівників».

Переможці доєднаються до туру Європою, який організовує Busabout. Маршрут складається з 47 локацій в 15 європейських країнах. До обов’язків учасників входитиме створення контенту для соцмереж. Busabout покриває вартість переїздів, проживання та поточні витрати. Наприкінці туру кожен з «команди мандрівників» отримає також грошову винагороду.

Мапа подорожі, в яку вирушать переможці конкурсу.

Кожен учасник конкурсу може податися лише в одній з категорій: Instagram, YouTube, ведення блогу чи Snapchat/Instagram Stories. Для подання заявки необхідно завантажити своє відео на YouTube з хештегами #ultimatetravelsquad та #busabout.

Повний опис вимог до відео та онлайн-форма для подання завки - за посиланням.

 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Pixabay
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду