Інтернет є важливим джерелом новин для майже половини українців [дослідження]

00:00,
20 Лютого 2013
1994

Інтернет є важливим джерелом новин для майже половини українців [дослідження]

00:00,
20 Лютого 2013
1994
Інтернет є важливим джерелом новин для майже половини українців [дослідження]
«У-Медіа» спільно з дослідницькою компанією InMind представили результати дослідження щодо викорстання українцями засобами масової інформації.

У рамках дослідження протягом вересня-жовтня 2012 року було опитано більше 4 тис. громадян, які проживають в містах з кількістю населення 50 тисяч і більше.

Отримання новин – одна з трьох основних причин використанн мережі інтернет в Україні. Після перевірки електронної пошти та спілкування в соціальних мережах, українці використовують інтернет для пошуку новин.

Телебачення залишається найбільш популярним джерелом отримання новин для 87% громадян; але популярність інтернет-медіа випередила популярність преси та радіо: 42% респондентів шукають новини в мережі, в пресі – 40%, радіо – 30%.

Згідно даними дослідження, 61% респондентів користувались мережею інтернет хоча б один раз протягом місяця. При цьому, найбільше користувалися мережею в Київській області (64%), Харківській області (60%) та Автономній Республіці Крим (57%). Найменше використовують інтернет у Миколаївській області – 40% респондентів.

42% респондентів відвідували новинні інтернет-портали та сайти засобів масової інформації. 29% респондентів користувались регіональними новинними сайтами для пошуку новин. Респонденти відзначили більшу об’єктивність регіональних інтернет-медіа порівняно з національними, але при цьому меншу оперативність та гірші можливості для пошуку інформації.

Дослідники відзначили, що більший відсоток респондентів задоволені якістю новин в інтернет, аніж якістю регіональних теленовин та повідомлень у місцевій пресі: 73% задоволені об’єктивністю місцевих сайтів, 74% – повнотою представленої інформації та 83% – актуальністю висвітлених подій.

 

Об’єктивність

Повнота

Актуальність

2009

2012

2009

2012

2009

2012

Повністю або скоріш задоволені регіональними сайтами

-

73%

-

74%

-

83%

Повністю або скоріш задоволені регіональною пресою

69%

62%

75%

60%

76%

67%

Повністю або скоріш задоволені регіональним ТБ

Порівняно з 2009 роком, респонденти менше задоволені якістю місцевих традиційних ЗМІ. Зокрема, експерти зафіксували помітне зниження у задоволеності об’єктивністю регіональної преси та телебачення, повнотою та актуальністю висвітлених тем, а також відзначили, що більше половини респондентів так чи інакше задоволені якістю місцевих новин.

Інші цікаві факти:

– найбільш  популярним джерелом новин залишається телебачення: 87% респондентів дивляться теленовини хоча б раз на місяць (найбільше дивляться телебачення в обласних центрах, а в менших містах – більше читають);

– у деяких регіонах споживання преси залишається достатньо високим: у Вінниці 60%, та 50% у Донецьку та Черкассах;

– иетина користувачів медіа (31%) надають перевагу виключно одному джерелу інформації: або телебаченню, або газетам, або інтернет, або радіо.

– всіма чотирма типами медіа найбільше користуються жителі Київської та Черкаської областей (11%), та Вінниці (9%).

Для отримання новин пересічний українець щотижня переглядає 3 телеканали, 2 друковані видання, 2 інтернет сайти та слухає 2 радіостанції.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Zeenews.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду