Freedom House: Росія є найбільшою антидемократичною силою Євразії

Freedom House: Росія є найбільшою антидемократичною силою Євразії

18:44,
23 Червня 2015
2675

Freedom House: Росія є найбільшою антидемократичною силою Євразії

18:44,
23 Червня 2015
2675
Freedom House: Росія є найбільшою антидемократичною силою Євразії
Freedom House: Росія є найбільшою антидемократичною силою Євразії
Автори:
За станнє десятиліття Росія продемонструвала найбільший відхід від демократичних стандартів, - йдеться в новій доповіді міжнародної неурядової організації Freedom House.

Про це повідомляє Радіо Свобода

Дослідники в доповіді «Нації в перехідний період» також зазначають, що інші авторитарні держави вдалися до рішучих кроків, щоби заблокувати формування нових демократій в Європі та Євразії.

Анексія Криму російським президентом Володимиром Путіним та підтримка сепаратистів на сході України спричинила «каскадний ефект» придушення демократії в самій Росії та спонукала до аналогічних кроків режими у сусідніх країнах.

Автор доповіді Сільвана Габданк-Колачковська розповіла Радіо Свобода, що торік руйнівний вплив Росії зріс у геометричній прогресії через «ескалацію російської агресії назовні і нових форм, яких ця агресія набула».

Наслідки придушення демократії та свободи відчувалися і в Росії, і за її кордонами, каже дослідниця. Вона вказує на переслідування інтернет-ЗМІ, опозиційних діячів і груп громадянського суспільства.

Сумнівним досягнення російської влади Сільвана Габданк-Колачковська назвала «народження нового виду російської пропаганди», коли контрольовані державою ЗМІ «поширюють дезінформацію, орієнтовану переважно на країни, які мають великі російськомовні меншини».

Дослідження Freedom House охоплює демократичний розвиток і пов’язані з цим проблеми у 29 країнах колишнього Радянського Союзу, на Балканах і в Центральній Європі. 

Нещодавно польсько-німецьке дослідження «Разом чи порізно: погляди поляків, німців та росіян на російсько-український конфлікт» показало, що 7% росіян підтримує введення російських військ на територію України. При цьому 46% росіян вважає, що РФ повинна зберігати нейтралітет. Кремлівська пропаганда, яка спотворює природу конфлікту і приховує пряме військове втручання російських військ, залишається єдиним інструментом, який здатен забезпечити громадську підтримку існуючої влади.

Цікаве дослідження було презентоване наприкінці травня на Львівському медіафорумі. Воно показало, що 61% харків’ян не піддаються проросійським впливам, які циркулюють в українському інформаційному просторі. У Львові таких мешканців на половину більше – 94%.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Відомості
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду