7% росіян підтримує введення російських військ на територію України – польсько-німецьке дослідження

7% росіян підтримує введення російських військ на територію України – польсько-німецьке дослідження

15:02,
18 Червня 2015
2315

7% росіян підтримує введення російських військ на територію України – польсько-німецьке дослідження

15:02,
18 Червня 2015
2315
7% росіян підтримує введення російських військ на територію України – польсько-німецьке дослідження
7% росіян підтримує введення російських військ на територію України – польсько-німецьке дослідження
Автори:
При цьому 46% росіян вважає, що РФ повинна зберігати нейтралітет. Кремлівська пропаганда, яка спотворює природу конфлікту і приховує пряме військове втручання російських військ, залишається єдиним інструментом, який здатен забезпечити громадську підтримку існуючої влади.

Такими є результати дослідження «Разом чи порізно: погляди поляків, німців та росіян на російсько-український конфлікт», що були презентовані сьогодні в Українському кризовому медіацентрі. Дослідження провели німецький Фонд Бертельсманна та польський Інститут Публічних Справ.

Як розповів Лукаш Венерські, аналітик і координатор проектів у Європейській програмі Інституту  Публічних Справ,  в Польщі та Німеччині були проведені майже ідентичні опитування з метою з’ясувати ставлення населення до українсько-російського конфлікту.

Результати засвідчили, що переважна більшість (61%) поляків вважають, що головний винуватець конфлікту на сході України – Росія. У Німеччині ситуація інша: Росію звинувачує 39%, а відповідальність обох сторін вбачає 43%  (у Польщі про відповідальність обох сторін висловились   20%).

 

У Німеччині приписування відповідальності українській стороні може бути наслідком відсутності експертів по Україні, а також наслідком проросійської пропаганди, через яку можна було неодноразово почути, в який спосіб Україна сприяла загостренню конфлікту, вважають автори дослідження.

Думки поляків та німців дуже відрізняються в оцінках російської військової загрози для їхніх країн. Небезпеку відчувають 78% поляків i лише 41% німців.

 В обох країнах відсутня підтримка поглядів стосовно послаблення санкцій у відношенні до Росії. Найбільша група німців висловлюється за збереження санкцій на сьогоднішньому рівні (44%), у свою чергу в Польщі найчисленніша група хотіла б їх загострити (41%).

 

 Поляки (56%) i німці (55%) погоджуються, що їх держави повинні допомагати Україні економічно. Однак ані поляки, ані німці не підтримують надання Україні мілітарної допомоги. Протест німців щодо надання такої допомоги переконливо сильніший (82%) у порівнянні з польською стороною (56%). Надання військової допомоги підтримує кожен четвертий поляк і лише кожен десятий анкетований німець.

 Дослідники припускають, що причини такої ситуації можуть полягати в тому, що поляки, які побоюються російської військової загрози, не хочуть ризикувати загостренням конфлікту і провокувати Росію. Вплив на такі погляди має ймовірно також небажання нести фінансові витрати подібних операцій. У свою чергу Німеччина загалом виступає проти висилання військ чи зброї за кордон. Головні причини: нинішній  німецький пацифізм, сприйняття конфлікту на Україні як локального.

Респондентам також поставили питання: «Чи Європейський Союз повинен скасувати візи для українців?» Виявилось, що такий вид допомоги німці не підтримують. Так, в Німеччині проти скасування віз висловлюється переважна більшість респондентів (70%), подібну думку поділяє лише 45% поляків.

 Окреме опитування було проведене  у Росії. Згідно із ним, росіяни загалом майже одностайно вважають, що російсько-українські відносини є негативними.

 Російське суспільство розділилось в своїх поглядах щодо того, чи слід Росії підтримувати сепаратистів, які воюють на сході України. Найчисленніша група, що становить близько половини анкетованих (46%), вважає, що Росія в цьому конфлікті повинна зберігати нейтралітет.

 

 Найбільшу неприязнь серед респондентів викликає пропозиція введення російських військ на територію України. Такий варіант розвитку подій підтримують16% росіян - серед тих, які декларують надання допомоги сепаратистам, що складає лише 7% від загальної кількості анкетованих.

 Дослідники підкреслюють, що  рівень підтримки для прямого втручання Росії в конфлікт є незначним не лише серед загальної кількості опитаних росіян, але й серед осіб, які хочуть підтримувати сепаратистів. Офіційне введення російських військ означало б оголошення війни Україні, що, як видно, є неприйнятним для росіян. Результати опитувань вказують на те, що більшість росіян реагують на уявні зовнішні загрози, швидше бажанням ізолюватись, аніж готовністю до збройного вторгнення в сусідні держави. Усвідомлення  цього факту допомагає зрозуміти, чому кремлівська пропаганда з такою наполегливістю й упертістю заперечує присутність своїх військ на території України та їх участь у збройних зіткненнях.

Опитування також свідчить, що більшість росіян усвідомлюють політичну й економічну ціну нинішньої політики Росії щодо України – вона веде до погіршення відносин з Польщею чи Німеччиною, а санкції проти Росії негативно впливають на стан російської економіки.

Таким чином, констатують автори дослідження, кремлівська пропаганда, яка спотворює природу конфлікту і приховує пряме військове втручання російських військ, залишається єдиним інструментом, який здатен забезпечити громадську підтримку існуючої влади.

З повними результатами дослідження можна ознайомитись тут (англійською) та українською тут (у скороченому варіанті). 

 Дослідження було проведене в Польщі агенством TNS Polska, у період з 13 по 18 лютого 2015 року, в якому взяли участь 1 тисяча дорослих поляків, а в Німеччи-ні – TNS EMNID у період з 13 по 21 лютого 2015 року на репрезентованій вибірці 1 тисяча дорослих німців. Дослідження у Росії проводилось Центром Левади 20-24 лютого 2015 року на експериментальній групі, яка складала 1600 дорослих росіян. Всі дослідження були проведені методом face tо face.

 

 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
2019 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду