Премію ЮНЕСКО за свободу преси присудили азербайджанській журналістці Хадіджі Ісмаїловій

Хадіджа Ісмаїлова, eurasianet.org

Про це пише BBC.

Церемонія відбулася у Гельсінкі на честь Всесвітнього дня свободи преси.

Премію в розмірі 25 тисяч доларів за Ісмаїлову отримала її мати Ельміра. Вона зачитала звернення від дочки, в якому говориться, що Хадіджа «живе заради боротьби за справедливість».

У вересні 2015 року азербайджанську журналістку Хадіджу Ісмаїлову, яка розслідувала випадки корупції у керівництві Азербайджану, було засуджено до 7,5 року позбавлення волі.

Хадіджу Ісмаїлову визнали винною в ухиленні від сплати податків, розкраданні, незаконній підприємницькій діяльності, зловживанні службовим становищем.

Міжнародні правозахисні організації визнали процес над Ісмаїловою політично мотивованим. Представники Ради Європи, ОБСЄ, ООН, ПАРЄ, а також США і Великої Британії зажадали звільнити журналістку.

Премія імені Гільєрмо Кано, колумбійського журналіста і редактора, убитого у Боготі у 1986 році біля редакції своєї газети, вручається людині або організації, які зробили внесок у захист або розвиток свободи преси у будь-якій точці світу.

Як писав MediaSapiens, у листопаді правозахисна організація Human Rights Watch оголосила про нагородження утримуваної у в'язниці азербайджанської журналістки Хадіджи Ісмаїлової однією зі своїх престижних премій за активну громадянську позицію.

comments powered by Disqus