Російська влада обіцяє перевірити скарги кримського блогера Заіра Акадирова на незаконне затримання

Заір Акадиров. Фото: ІА QHA

Про це він повідомляє у своєму Facebook.

Заір Акадиров зазначає, що скаргу на дії кримської поліції, яку він направив до МВС РФ, відправили на розгляд до МВС Криму.

Нагадаємо, 15 січня у Верховному суді окупованого Росією Криму поліція затримала кримського журналіста Заіра Акадирова. Затримання поліцією відбувалось як викрадення – журналіста намагалися доправити до Центру протидії екстремізму, створеного РФ в окупованому Криму, і погрожували «відправити у підвал».Заіра Акадирова  відпустили тільки після допиту у відділку поліції. Після звільнення він заявив, що за ним ведеться стеження.

«Сьогодні прийшло повідомлення з МВС Криму на мою скаргу про незаконне затримання співробітниками поліції біля Верховного cуду Криму, спрямовану минулого тижня в МВС Російської Федерації. Мене поінформували, що заява зареєстрована в Книзі обліку заяв про злочини, про адміністративні правопорушення і події та направлена згідно територіальності в УМВС Росії по Сімферополю "для подальшої перевірки та прийняття рішення згідно чинного законодавства"», - повідомив журналіст.

За його словами, він також отримав відповідь з Адміністрації президента РФ. «У ній повідомляється, що моє звернення направлено до Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації "з метою об'єктивного та всебічного розгляду", а також - в прокуратуру Республіки Крим "в цілях забезпечення верховенства закону, єдності і зміцнення законності з проханням проінформувати вас про результати розгляду"», - поінформував Заір Акадиров.

Раніше, 27 січня,  Заір Акадиров звернувся до російської прокуратури окупованого Криму з проханням провести перевірку й ужити заходів прокурорського реагування за фактом неправомірних дій співробітників поліції, які затримали його 15 січня в Сімферополі, погрожуючи «відправити в підвал». Він також подав скарги на дії поліції до Слідчого комітету РФ по Криму і Уповноваженому з прав людини в Криму. 

Нагадаємо, Прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК) при Генеральній прокуратурі України відкрила кримінальне провадження за фактом затримання в Криму російськими спецслужбами кримського журналіста, блогера Заіра Акадирова.

comments powered by Disqus