Латвія депортує російську журналістку вслід за чоловіком

ntv.ru

Про це повідомило «Радіо Свобода».

Нагадаємо, вчора, 3 січня, Латвія депортувала її чоловіка – журналіста телеканалу ТВЦ Анатолія Курлаєва, який опинився у «чорному списку» МВС Латвії.

Курлаєву звинувачують у тому, що вона становить загрозу національній безпеці Латвії.

«Буде видворення. Причини поки що невідомі, сказали, такі ж, як у чоловіка, тобто я несу загрозу національній безпеці», – заявила Ольга Курлаєва.

Міністр внутрішніх справ Латвії Ріхард Козловскіс заявив місцевому телеканалу LNT, що це не пожиттєва заборона. За його словами, вона діятиме якийсь невизначений час і буде переглядатися кожні три роки на основі висновків влади.

Пан Козловскіс відмовився пояснити причини рішення і зазначив, що заборона діє лише в Латвії, вона не застосовується до інших країн «шенгенської зони». Міністр внутрішніх справ повідомив, що минулого року Латвія заборонила в’їзд понад 100 особам, зокрема «за недружнє ставлення до країни».

У відповідь офіційна представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що висилаючи російських журналістів, Латвія порушує свої міжнародні зобов’язання у сфері забезпечення свободи вираження поглядів.

Як писав MediaSapiens, у 2016 році Латвія депортувала шеф-продюсерку інформагентства «Россия сегодня» Еллу Таранову. Вона також була внесена в «чорний список».  Також в 2016 році Латвія позбавила російський портал Sputnik домену в зоні .lv. 

comments powered by Disqus