НМПУ надала 47 юридичних консультацій журналістам щодо місцевих виборів

НМПУ надала 47 юридичних консультацій журналістам щодо місцевих виборів

15:06,
28 Жовтня 2015
5623

НМПУ надала 47 юридичних консультацій журналістам щодо місцевих виборів

15:06,
28 Жовтня 2015
5623
НМПУ надала 47 юридичних консультацій журналістам щодо місцевих виборів
НМПУ надала 47 юридичних консультацій журналістам щодо місцевих виборів
Автори:
24-26 жовтня працівники Юридичного бюро Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) надали 47 консультацій для журналістів щодо роботи над матеріалами про вибори. Про це повідомила прес-служба профспілки.

НМПУ провела 38 консультацій телефоном і 9 персональних. Медійники запитували, як висвітлювати в новинах порушення у «день тиші», які права мають журналісти під час підрахунку голосів та з’ясовували алгоритм дій у разі виявлення порушення виборчого законодавства.

«Можемо стверджувати, що журналісти стали більш відповідальними під час висвітлення виборчого процесу. Адже і під час серії тренінгів, і під час консультацій, які ми надавали у період з вересня по жовтень, найчастіше журналістів цікавили не тільки аспекти роботи у час виборчого процесу, а й відповідальність журналістів та керівників медіа за порушення», - розповіла керівник Юридичного бюро НМПУ Юка Гаврилова.

Пані Гаврилова додала, що до НМПУ не звертались із заявами про порушення прав журналістів у день виборів, проте інші журналістські організації зафіксували невелику кількість порушень під час голосування.

«Особливих порушень на Рівненщині під час виборчого процесу не було. Були одиничні спроби підкупу виборців (виносу бюлетенів), однак вони були оперативно зупинені спостерігачами, членами комісій, працювала ефективно і міліція. У той же час демократичність закону дозволяла робити фото відеозйомку усім присутнім на дільницях. Відтак, потреба маскувати своїх довірених осіб під виглядом "журналістів" у партій відпала. Але активісти громадських організацій, які не отримали статусу спостерігачів - використовували посвідчення журналістів», - розповів член комітету НМПУ Сергій Штурхецький.

Гаряча лінія Юридичного бюро НМПУ продовжує роботу, журналісти можуть отримувати консультації та інформацію щодо особливостей висвітлення виборів, особливо напередодні проведення другого туру у окремих містах.

Нагадаємо, у день виборів і підрахунку голосів НМПУ надавало правову допомогу журналістам у режимі «гарячої лінії».

25 жовтня Інститут масової інформації зафіксував п’ять перешкоджань журналістам, що стосувалися виборчого процесу. Крім чотирьох випадків, які зафіксував і MediaSapiens, із перешкоджанням журналістам на виборчих дільницях у Нововолинську Волинської області, Бориславі Львівської області, Вінниці та Луцьку, ІМІ також повідомив про інцидент у Дніпропетровську.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду