Мер Ірпеня та його партія програли в суді активістці Ірині Федорів

Мер Ірпеня та його партія програли в суді активістці Ірині Федорів

12:55,
29 Жовтня 2015
6239

Мер Ірпеня та його партія програли в суді активістці Ірині Федорів

12:55,
29 Жовтня 2015
6239
Мер Ірпеня та його партія програли в суді активістці Ірині Федорів
Мер Ірпеня та його партія програли в суді активістці Ірині Федорів
Автори:
Ірпінський міський суд постановив відмовити в задоволенні двох позовів чинного міського голови Ірпеня Володимира Карплюка та його партії «Нові обличчя» до активістки громадського руху «Чесно» Ірини Федорів.

Про це повідомляє сайт «Громада Приірпіння».

Позови стосувалися статті «”Нові обличчя” – загроза для Києва та області» авторства пані Федорів, яка тривалий час працювала в журналістиці. Пан Карплюк заперечував тезу про те, що він вибудував мережу місцевих ЗМІ, розвинув борди та сітілайти, а також був протеже колишнього ректора Національного університету Державної податкової служби та депутата від «Партії регіонів» Петра Мельника.

Партія «Нові обличчя», яку очолює Володимир Карплюк , оскаржувала твердження, що «проводить політичну рекламу» і «готується взяти участь у місцевих виборах до облради і, ймовірно, столиці», а також вимагала спростувати саму назву публікації.

Юрист Інституту медіа права (ІМП) Галина Чижик, яка захищала права Ірини Федорів у суді, зазначила, що в цій ситуації закон на боці журналістки. Вона нагадала, що згідно з українським законодавством, аби притягнути журналіста до відповідальності за поширення інформації, потрібно довести, що така інформація є недостовірною.

«Однак формулювання на кшталт “політична сила є загрозою” чи “Володимир Карплюк – протеже Петра Мельника” – це оціночні судження, правдивість яких не можна довести чи спростувати, а отже, вони в принципі не можуть бути достовірними чи недостовірними.  Досить часто політики вдаються до подібних позовів, аби припинити суспільне обговорення своєї діяльності», - каже вона.

Юрист також підкреслила, що суддя Ірпінського міського суду Дмитро Чернов став на захист свободи слова.

Нагадаємо, мер міста Ірпеня (Київська область) Володимир Карплюк влітку подав до суду на Ірину Федорів. За її словами, розслідування громадського руху «Чесно» щодо нових політичних сил, серед яких є і партія «Нові обличчя», було опубліковане на сайті «Чесно» та в «Українській правді». Цей політичний огляд також передукував місцевий сайт «Громада Приірпіння». Володимир Карплюк подав до суду на Ірину Федорів і вимагав спростування лише у виданні «Громаді Приірпіння».

За словами Ірини Федорів, суд залучив як співвідповідача у справі власника сайту «Громада Приірпіння» брата Ірини – Юрія Федоріва.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Громада Приірпіння
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду