У Нацраді презентували дослідження батьківської аудиторії щодо телепозначок

00:00,
28 Квітня 2012
903

У Нацраді презентували дослідження батьківської аудиторії щодо телепозначок

00:00,
28 Квітня 2012
903
У Нацраді презентували дослідження батьківської аудиторії щодо телепозначок
Батьки незадоволені існуючою системою телевізійних позначок і вважають, що вона має бути більш диференційована.

Міжвідомча робоча група Національної ради продовжує працювати над створенням телепозначок для захисту дітей від шкідливого контенту. Нагадаємо, що до кінця цього року група планує розробити зразок української системи позначок.

На другому засіданні групи виступив експерт Ради Європи Марсель Бетсел. За його словами, механізм захисту, передусім, має бути універсальним, тобто нейтральним до медіаплатформи. Адже в майбутньому ці ж позначки потрібно буде застосувати і, наприклад, для інтернету. Експерт закликає використовувати інструменти співрегулювання. Він зауважив, що державні органи можуть відігравати певну роль, але втручатися у цей процес далеко не завжди.

Також були презентовані результати дослідження «Що думають батьки дітей різного віку щодо існуючих ризиків впливу телебачення і систем позначок шкідливого для дітей контенту», яке проводила група фахівців Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.

Як розповіла Любов Найдьонова,  заступник директора інституту, проведені роботи засвідчили, що в цілому батьки не задоволені діючою системою візуальних позначок – «світлофором». Крім того, виявлено  помилкові інтерпретації існуючих позначок, особливо «жовтого трикутника». Також батьки вважають, що існуючий варіант мало диференційований – потрібна деталізація можливих ризиків: знаючи, що передача несе в собі загрозу, вони хотіли б знати, якого роду.  

Вже є перші графічні напрацювання: батькам було запропоновано схематично зобразити найбільш зрозумілі варіанти графічного оформлення тієї чи іншої загрози – таким чином, отримана пілотна версія з-під пера батьків. 

«Найважливіший, останній етап настане після ухвалення остаточного варіанту. Адже тоді ми проведемо тестові роботи, які покажуть, наскільки правильно батьки сприймають ці позначки», – відзначила Наталія Череповська, художник-графік, старший науковий співробітник Інституту та політичної психології НАПН України.

Олексій Баришполець, провідний науковий співробітник лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти ІСПП НАПН України, розповів про  уявлення дітей про ризики негативного впливу телебачення через опитування їх старшокласниками. Як з’ясувалось, діти віком від 16-ти років перестають дивитися телевізор взагалі, їхм набагато легше знайти цікаву інформацію в інтернеті.  Молодіші дивляться телевізор частіше, і найбільший страх у них викликають не фільми, а жахіття із реального життя – наприклад, новині сюжети. 

Наступне засідання робочої групи планується у формі круглого стола на 29 травня 2012 року.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
News
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду