Google запропонував українським школярам створити дудл
Дудли - святкові логотипи, що з’являються на домашній сторінці Google з нагоди пам’ятних дат чи святкових днів. Українські теми на Google були висвітлені завдяки логотипам, присвяченим Дню Незалежності України, ювілею українського піонера ракетної техніки Юрія Кондратюка або українському режисеру-аніматору Володимиру Дахну
Для участі в конкурсі потрібно створити малюнок логотипа Google на тему «Україна моєї мрії». Роботи будуть оцінюватися у трьох вікових категоріях: від 5 до 9 років, від 10 до 13 років і від 14 до 17 років.
Учасники мають підписати малюнок і додати до нього заповнену заяву-дозвіл від батьків (опікуна). Роботи приймаються до до 30 грудня 2013 року на електрону адресу d4g.robota@gmail.com або поштою на адресу: м. Київ, а/с 88, «Дудл для Google». Від кожного учасника приймається один малюнок.
У першому турі журі конкурсу відбере 15 найкращих дудлів-півфіналістів (по 5 у кожній віковій категорії). Їхніх авторів запросять до Києва на церемонію нагородження, під час якої вони отримають у подарунок сучасні ґаджети, а їхні малюнки з'являться на офіційній сторінці конкурсу.
Фіналістів визначатимуть шляхом онлайн-голосування, під час якого оберуть 3 малюнки. Автори цих робіт отримають у подарунок сучасні смартфони.
Переможця обиратиме команда художників-дудлерів Goоgle. Його ім'я стане відоме 6 лютого 2014 року на церемонії нагородження, яка відбудеться в Києві.
Робота-переможець з’явиться на головній сторінці Google 7 лютого. Крім того школа головного лауреата отримає нагороду в розмірі 50 тис. грн. на модернізацію.
Роботи учасників конкурсу «Дудл для Google» оцінюватиме журі, до якого входять: лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, художниця-ілюстраторка Євгенія Гапчинська, книжковий графік Владислав Єрко, український поет і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович, олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики Єкатерина Серебрянська та майстриня пісочної анімації Ксенія Симонова.
Конкурс проходить за підтримки Міністерства освіти та науки України. Партнерами проекту є видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», Всеукраїнська безкоштовна освітня мережа «Щоденник.ua», розважально-пізнавальний телеканал ПЛЮСПЛЮС.
Раніше подібні конкурси організовувалися в Польщі, Росії, Японії.