Чи стали підлітки менше вступати у статеві стосунки через соціальні мережі?

Чи стали підлітки менше вступати у статеві стосунки через соціальні мережі?

13:18,
18 Березня 2016
5035

Чи стали підлітки менше вступати у статеві стосунки через соціальні мережі?

13:18,
18 Березня 2016
5035
Чи стали підлітки менше вступати у статеві стосунки через соціальні мережі?
Чи стали підлітки менше вступати у статеві стосунки через соціальні мережі?
Зниження підліткових вагітностей та рівня вживання алкоголю серед підлітків може пояснюватися тим, що підлітки проводять більше часу в своїх кімнатах у соціальних мережах та менше часу присвячують зустрічам.

10 березня у виданні The Guardian вийшла стаття Наді Хомамі (Nadia Khomami) «Чи стали підлітки менше вступати у статеві стосунки через соціальні мережі?» («Are teenagers having less sex – and is social media the reason why?»). Пропонуємо читачам MediaSapiens її переклад.

Кількість вагітностей різко знижується серед молодих людей. Чи можемо ми зробити висновок, що підлітки отримують задоволення в інший спосіб?

Кількість підліткових вагітностей в Англії та Уельсі зменшилася вдвічі за останні 16 років і наразі перебуває на найнижчому рівні з моменту початку спостережень 50 років тому.

Цифри, нещодавно опубліковані Управлінням національної статистики Великої Британії, показують, що в 2014 році з кожних 1000 молодих жінок віком до 18 років 23 завагітніло; для порівняння: в 1998 році на 1000 молодих жінок таких було 47. Підраховано, що кількість випадків підліткової вагітності знизилася з 24306 у 2013 році до 22653 в 2014 році.

Таким чином, підлітки, схоже, рідше вступають у незахищені статеві стосунки. Але чому?

Вплив технології

Одна з теорій пояснює це тим, що підлітки проводять більше часу в своїх кімнатах у соціальних мережах та менше часу присвячують зустрічам, менше споживають алкоголь і роблять речі, про які вони можуть згодом пошкодувати.

Професор Девід Патон, економіст бізнес-школи Нотінгемського університету, розповів the Telegraph: «Потенційно це відповідає тенденціям часу. Люди [як видається] проводять час удома, а не сидять на автобусних зупинках із пляшкою горілки, вони роблять це на відстані зі своїми друзями... Насправді ніхто не знає, чому відбулася така раптова зміна у 20072008 роках».

Клер Мерфі, директор із зовнішніх зв’язків Британської консультативної служби з питань вагітності (BPAS, надавач послуг із абортів) додала: «Наприклад, різке падіння рівня вживання алкоголю підлітками може призвести до зниження ймовірності незахищеного сексу; крім того, підлітки все частіше спілкуються в інтернеті, що обмежує можливості для сексуальної активності».

Рівень вживання алкоголю підлітками

Зниження кількості підліткової вагітності супроводжується ознаками зменшенням вживання алкоголю й наркотиків у Великій Британії, особливо серед осіб віком від 16 до 24 років. Частка молоді, яка вказує, що взагалі ніколи не вживала алкоголь, зросла більш ніж на 40 % у період між 2005 і 2013 рр.

Розповсюдження соціальних медіа

Минулого року Ofcom повідомив, що особи віком 16–24 роки витрачають на інтернет більше 27 годин на тиждень — це майже втричі більше, ніж 2005 року.

Але така тенденція характерна не лише для молоді. Зафіксовано зростання рівня використання інтернету серед представників усіх вікових груп; кількість користувачів соціальних медіа зросла втричі порівняно з 2007 роком. Четверо з п'ятьох користувачів соціальних мереж повідомляють, що вони заходять на сайти Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram або Tumblr принаймні раз на день, порівняно з 30 % в 2007 році. Частка користувачів мобільних телефонів, які використовують послуги обміну миттєвими повідомленнями, також виросла з 38 % в 2013 році до 42 % в 2014 році, головним чином за рахунок таких послуг, як WhatsApp і Facebook Messenger.

Стрибок у використанні соціальних медіа серед молоді навіть призвів то того, що уряд розробив для батьків спеціальний словник (мовний гайд). Він включає «переклади» таких скорочень, як:  GNOC (get naked on cam) — роздягтися на камеру; ASL (age, sex, location) — вік, стать, місце, які часто використовується молодими людьми на анонімних чатах для розкриття своїх особистих даних. Серед інших скорочень, які були включені в цей словник: IWSN (I want sex now) — я хочу сексу зараз і LMIRL (let’s meet in real life) — давайте зустрінемося в реальному житті.

В інших кутках Землі

У доповіді, опублікованій у листопаді Common Sense Media, йдеться, що у США підлітки проводять дев'ять годин на день, використовуючи медіа для власного задоволення. Це більше часу, ніж вони зазвичай присвячують щоденному сну. Підлітки (діти віком від 8 до 12 років) проводять таким чином у середньому близько шести годин на день. «Я вважаю що той обсяг медіатехнологій, з яким діти стикаються щодня, є просто приголомшливим», — каже Джеймс Стейер, головний виконавчий директор і засновник Common Sense Media.

Він додав: «Це зайвий раз засвідчує, що ці діти живуть у світі широкомасштабних цілодобових і щоденних цифрових медіатехнологій, він формує кожен аспект їхнього життя. Вони присвячують медіатехнологіям набагато більше часу, ніж будь-якій іншій складовій свого житті. Цей посередник домінує в їхньому житті».

Тим часом японські медіа ввели термін sekkusu shinai shokogun або «синдром целібату», який вважається передвісником національної катастрофи. В Японії один із найнижчих у світі рівнів народжуваності; за прогнозами населення скоротиться на третину до 2060 року. Дослідження, здійснене Японською асоціацією планування сім'ї (JFPA), виявило, що 45 % жінок віком 16–24 років «не зацікавлені в сексуальному контакті або зневажають його». Більше чверті чоловіків відчувають те ж саме.

Аї Аойама, консультант із питань сексу та стосунків у Японії, розповів the Observer: це відбувається тому, що країна переживає «втечу від людської близькості». Інші пояснення включають усе більшу стурбованість цифровими технологіями.

Що ще може відбуватися?

Інші пояснення зменшення кількості підліткових вагітностей включають поліпшення освітньої програми з питань сексу й відносин, а також зміну ставлення до молодих матерів і вплив імміграції.

Елісон Хедлі, директорка в Університеті Бедфордшир, сказала: «Це величезне досягнення у вирішенні питань довкола комплексної охорони здоров'я громадян і проблеми нерівності, що впливає на життя молодих людей і їхніх дітей. Багато хто вважав, що мета була недосяжною і що ці високі показники були невід’ємною частиною англійського життя.

Це показало, що відданість вищого керівництва, спеціалізовані місцеві практики, ефективні освітні програми і полегшення доступу до засобів контрацепції озброює молодих людей, дає їм можливість зробити усвідомлений вибір та знижує показники навіть у бідних районах».

Люсі Еммерсон, координаторка Форуму сексуальної освіти, заважила: існують переконливі докази того, що впровадження якісної освітньої програми з питань сексу і відносин (sex and relationships education; SRE) призводить до зниження кількості підліткових вагітностей.

«Тим не менш, майже чверть молодих людей оцінили освітню програму з питань сексу і відносин (SRE) як погану або дуже погану, — сказала вона. — І четверо з десяти молодих людей не впевнені, що знають, де розташована їхня місцева клініка сексуального здоров'я. Таким чином, пропонована освіта далека від того, якою вона має бути».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
imageBroker/Rex/Shutterstock
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду