Соцмережі негативно впливають на самооцінку дітей - дослідження

Соцмережі негативно впливають на самооцінку дітей - дослідження

10:50,
10 Квітня 2017
7642

Соцмережі негативно впливають на самооцінку дітей - дослідження

10:50,
10 Квітня 2017
7642
Соцмережі негативно впливають на самооцінку дітей - дослідження
Соцмережі негативно впливають на самооцінку дітей - дослідження
Автори:
Дослідники з Університету Шеффілда (University of Sheffield) дійшли висновку, що використання соціальних мереж та месенджерів може мати негативний вплив на самооцінку дітей.

Чим більше діти використовують мережі Facebook, Snapchat, WhatsApp та Instagram, тим менше вони відчувають себе щасливими через навчання, школу, свій зовнішній вигляд, сім'ю та загалом життя, йдеться у результатах дослідження. Проте вони відчувають себе більш задоволеними через зв'язки зі своїми друзями.

Якщо дитина проводить у соцмережах одну годину в день, то імовірність того, що вона буде задоволена своїм життям, зменшується на 14%.  За оцінками дослідників, це в три рази потужніший негативний вплив, ніж від прогулів чи від життя у неповній сім'ї.

«Отримані дані можуть підштовхнути до обговорення про плюси і мінуси соціальних медіа. Соціальні мережі змінили дитинство за останнє десятиліття дуже різко і це стає проблемою для політиків та організацій, відповідальних за захист дітей», - пише The Guardian. Дослідження BBC минулого року показало, що лише у Великобританії три четвертих дітей віком 10-12 років мають акаунти в соцмережах.  Регулятор Ofcom повідомляв про те, що більше половини дітей у віці у віці трьох- чотирьох років користуються планшетом. Водночас кожна сьома дитина має свій власний пристрій.

В дослідженні Університету Шеффілда взяли участь чотири тисячі респондентів віком від 10 до 15 років. Воно також виявило, що дівчатка більш схильні відчувати себе нещасливими під впливом соцмереж, ніж хлопчики.

Нагадаємо, нещодавнє дослідження Науково-дослідного інституту даних та суспільства (Data & Society Research Institute) показало, що підлітки схильні не довіряти мейнстрімовим медіа. Натомість вони більше вірять інформації, отриманій від знайомих їм людей або відео з місця подій від очевидців.

Також дослідники з Піттсбурзького університету дійшли висновку, що соцмережі підсилюють почуття самотності.  На їх думку, якщо людина щодня проводить у соцмережах понад дві години, у неї подвоюється ризик розвитку соціальної ізоляції. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Guardian / Alamy
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду