Вчені рекомендували показувати «Інтерстеллар» на уроках фізики

Вчені рекомендували показувати «Інтерстеллар» на уроках фізики

16:55,
24 Червня 2015
9435

Вчені рекомендували показувати «Інтерстеллар» на уроках фізики

16:55,
24 Червня 2015
9435
Вчені рекомендували показувати «Інтерстеллар» на уроках фізики
Вчені рекомендували показувати «Інтерстеллар» на уроках фізики
Автори:
Вчені рекомендували показувати фільм «Інтерстеллар» на уроках фізики в середній школі. Наголошується, що всі фізичні явища в голлівудському фільмі були піддані ретельному аналізу.

Про це повідомляє BBC News.

Фільм удостоївся похвали за доступне пояснення загальної теорії відносності, а також за високу наукову точність у зображенні червоточин. Статті про освітню цінність «Інтерстеллара» вийшли в журналах American Journal of Physics та Classical and Quantum Gravity.

Науковим консультантом та водночас одним із виконавчих продюсерів фільму виступив відомий фізик-теоретик Кіп Торн (Kip Thorne) з Каліфорнійського технологічного інституту. Разом з режисером Крістофером Ноланом (Christopher Nolan) він спробував насичити «Інтерстеллар» максимумом наукових фактів, щоби надихнути нове покоління на підкорення Всесвіту.

Автори статтей зазначають: «Усі фізичні явища в фільмі були піддані ретельному аналізу. Експерти прийшли до єдиної думки про наукову точність їх відображення. Дана стаття покликана переконати викладачів фізики показувати «Інтерстеллар» на уроках, щоб пояснювати школярам загальну теорію відносності».

Хоча червоточини грають важливу роль в сюжеті «Зоряного шляху» і «Зоряних брам», тільки в «Інтерстелларі» цей «тунель» у просторі зображується так, як його бачила людина, яка знаходиться поруч.

При створенні комп'ютерної графіки фільму (мова йде про надмасивну чорну діру та кротові нори, що з'єднують Сонячну систему з іншого галактикою) використовувалися наукові рівняння. Фірма Double Negative, що займається спеціальними ефектами, розробила нове програмне забезпечення, завдяки якому стало можливим розрахувати, як світло проходить крізь викривлений простір навколо чорної діри.

Потім ці програми створили зображення в надчіткій роздільній здатності, придатній для голлівудського фільму. Зазвичай в науково-фантастичних картинах червоточину показують як гігантську воронку, куди падають об'єкти. Однак, завдяки вченим автори спецефектів представили її як кришталеву кулю, що висить в космосі, усередині якої знаходилося спотворене зображення іншої галактики.

Крістофер Нолан в інтер'ю BBC News зазначив, що наукові неточності в сучасному кіно більше неприпустимі. 

«В наш час споживачам легко отримати доступ до інформації. Коли ви подивитеся фільм про конкретну подію або явище, ви повернетеся додому і прочитаєте про це в Wikipedia, і відразу зрозумієте, наскільки правдивою була картина», — каже режисер.

В цілому творці голлівудських фільмів стали уважніші до коректного відображення наукових фактів у своїй творчості. Важливу роль у цьому відіграв проект Національної академії наук США — «Обмін інформацією між наукою і індустрією розваг» (Science and Entertainment Exchange), в рамках якого вчені консультують режисерів і продюсерів (як блокбастерів, так і малобюджетних фільмів). 

Більше того, саме голлівудські фільми назвали стимулом зростання популярності фізики серед молоді (число студентів-фізиків в британських вузах за останні чотири роки зросла майже в півтора рази).

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
BBC News
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду