«Телекритика» нагородила краще електронне ЗМІ 16-го Міжнародного конкурсу шкільних медіа

00:00,
30 Квітня 2013
3265

«Телекритика» нагородила краще електронне ЗМІ 16-го Міжнародного конкурсу шкільних медіа

00:00,
30 Квітня 2013
3265
«Телекритика» нагородила краще електронне ЗМІ 16-го Міжнародного конкурсу шкільних медіа
Видання Матвіївського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу «Всесвіт» (Запорізька область) перемогло у 16-му Міжнародному конкурсі шкільних медіа в номінації «Краще електронне видання» (у номінації змагалися 100 інтернет-видань) і отримало нагороду від ГО «Телекритика».

«Телекритика» традиційно нагороджує краще електронне видання. Цього року, як уже зазначалося, це  видання  Матвіївського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу «Всесвіт». Електронне видання – просвітницький мультимедійний проект, присвячений профілактиці пожеж (подивитися його можна тут). Він у доступній формі розповідає дітям, що таке пожежа, які є правила безпеки та які дії у разі виникнення пожежі потрібно здійснювати. Автори проекту отримали від «Телекритики» у подарунок диктофон.

Головний редактор сайту MediaSapiens (ГО "Телекритика") з переможцями

Загалом на конкурс було подано 3217 робіт з 820 навчальних закладів України, Росії, Болгарії, Греції, Польщі, Грузії, Болгарії, Білорусі, Молдови, Придністров'я, які змагалися у 30 номінаціях (список переможців дивіться у прикріпленому файлі).

Міжнародний конкурс шкільних медіа щороку (починаючи з 1997 року)  проходить в Миколаєві (26-27 квітня). Організаторами конкурсу є Національна спілка журналістів України, Національна Академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України та Коледж преси та телебачення.

Гліб Головченко, президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа переконаний, що цей конкурс уже є візитівкою Національної академії педагогічних наук та Національної спілки журналістів. «Це хороший приклад синергії: НСЖУ розвиває повагу до професії, виховує нових читачів, глядачів, слухачів засобів масової інформації; НАПНУ працює над тематикою впровадження медіаосвіти; для Миколаєва – це краща подія в інформаційному полі міста»,  – вважає Гліб Головченко. 

Володимир Мостовий, голова Комісії з журналістської етики, під час прес-конференції, яка проходила перед церемонією нагородження переможців, звертаючись до присутніх школярів-учасників конкурсу, сказав: «Я розумію, що далеко не всі з вас підуть в журналістику, але потенційно ви всі союзники та партнери журналістів».

Микола Томенко, голова Комітету Верховної ради України з питань свободи слова та інформації додав: «У нас усі українці – журналісти, вони знають, як робити програми, як писати, тим паче – в соціальних мережах. Тому, якщо ви не станете журналістами, ви принаймні навчитеся правильно писати, коли будете спілкуватися в соціальних мережах».

«Я думаю, що мета цього конкурсу і мета нашого проекту MediaSapiens десь перетинаються. Вони обидва націлені на підвищення рівня медіаграмотності у суспільстві. Справді, ви молоді учасники конкурсу не обов’язково повинні бути журналістами. Але вони мають бути грамотними громадянами своєї країни»,  зауважила головний редактор сайту  MediaSapiens (ГО «Телекритика») Діана Дуцик. Вона ознайомила юнкорів із сайтом MediaSapiens та провела майстер-клас під назвою «Інтернет сьогодні: небезпечна зона чи можливості для розвитку?».

Про етичні аспекти роботи журналістів юнкорам розповіли голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий, а про роботу Національної спілки журналістів – перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. Секретар НСЖУ Валерій Горобець розповів школярам, як зробити шкільну газету цікавішою. А представники «ПриватБанку» познайомили їх з банківською продукцією для юніорів.

Традиційно юнкори провели спільний рейд із службами ДАІ, відвідали десантно-штурмову бригаду, познайомилися з новим музеєм Миколаєва «Старофлотські казарми», побували в Миколаївському зоопарку, а також посадили дерева на Алеї пам’яті журналістів, які загинули під час виконання своїх професійних обов’язків.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото надані організаторами.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду