Facebook і YouTube видалили відео президента Бразилії про «зв’язок вакцини проти COVID-19 зі СНІДом»
Facebook і YouTube видалили відео президента Бразилії про «зв’язок вакцини проти COVID-19 зі СНІДом»
Facebook і YouTube видалили зі своїх платформ відео президента Бразилії Жаїра Болсонару про нібито зв’язок між вакцинами проти COVID-19 та СНІДом. Про це 25 жовтня повідомило агентство Reuters.
«Наша політика не дозволяє заявляти про те, що вакцини проти COVID-19 вбивають або завдають серйозної шкоди людям», — заявив представники Facebook.
YouTube також повідомив, що відео Болсонару порушує політику платформи щодо медичної дезінформації про COVID-19. За інформацією Об'єднаної програми ООН по ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), вакцини проти COVID-19, схвалені регуляторними органами, є безпечними для більшості людей, у тому числі для тих, хто живе з ВІЛ та СНІД.
Як пише France24, Жаїр Болсонару на відео розповів, що нібито є наукові звіти, які свідчать, що «в людей, повністю вакцинованих проти COVID-19, синдром набутого імунодефіциту розвивається набагато швидше, ніж очікувалося».
«Я рекомендую вам прочитати статтю. Я не збираюся читати це тут, тому що не хочу витрачати свій прямий ефір на Facebook», – зазначив він, не називаючи джерел інформації.
Окрім видалення відео, за даними газет O Estado de S. Paulo та O Globo, YouTube заблокував Болсонару на сім днів — він тиждень не зможе публікувати нові відео або проводити прямі трансляції.
Нагадаємо, у 2020 році Facebook видалив відео президента Бразилії Жаїра Болсонару про коронавірус, у якому йшлося, що «гідроксихлорохін працює всюди».
За час пандемії коронавірусної інфекції Twitter та Facebook видалили багато повідомлень Болсонару та його прихильників, позначивши їх як такі, що вводять в оману. У липні YouTube видалив близько 15 відео з каналу президента Бразилії за поширення дезінформації про COVID-19. Деякі з видалених повідомлень пропагували використання препарату від малярії та препарату проти паразитів як засобів проти COVID-19.
29 вересня 2021 року YouTube вирішив видаляти неправдиві або маніпулятивні твердження, які стосуються будь-яких вакцин, а не тільки вакцин від Covid-19. Зокрема, нові правила компанії забороняють поширювати контент, в якому стверджується, що вже схвалені державними органами охорони здоров’я чи міжнародними організаціями вакцини небезпечні і викликають хронічні наслідки для здоров'я, або що вакцини не знижують передачу чи зараження захворюваннями. Або матеріали, в яких поширюють неправдиву інформацію про речовини, що начебто є у вакцинах.