У Великій Британії поширювали неправдиву інформацію про кількість померлих від коронавірусу
У Великій Британії поширювали неправдиву інформацію про кількість померлих від коронавірусу
У Великій Британії користувачі соціальної мережі Facebook поширювали неправдиву інформацію про кількість померлих від коронавірусу. На це звернули увагу фактчекери видання Reuters.
У повідомленні, яке поширювали в соцмережі, говориться: «Вчора в Англії від CV19 померло 18 людей, 1295 померли від інсульту, ще 1852 померли від серцевого нападу, ще 39 були вбиті. То чого ми боїмося?».
Як відмічають фактчекери, жодна цифра у ньому не відповідає істині. У повідомленні стверджується, що 22 серпня від серцевого нападу та від інсульту померли понад 3000 людей за один день. Однак за даними Управління національної статистики Великої Британії, у 2019 році від інфаркту померла 51141 особа, тобто вдень від цього захворювання помирало 140 осіб. Від інсульту померл 16691 британець. В середньому це 46 осіб в день. Тобто інформація про кількість померлих від серцевих захворювань в десятки разів перевищує реальну статистику.
Це ж саме стосується і кількості вбитих. За даними Управління статистики, за період з 1 березня 2019 року по 1 березня 2020 року у Британії зареєстрували 640 вбивств. Це менше двох вбивств на день. Були випадки, що кількість вбитих за один день перевищувала статистику, але це скоріше винятки. Наприклад, під час вибуху на Манчестер-Арені у травні 2017 року загинуло 22 осіб. Однак 22 серпня таких інцидентів не було зафіксовано.
Що ж стосується кількості померлих від коронавірусу, то 22 серпня, за офіційними даними, від COVID-19 померло 5 осіб. Пік смертності від коронавірусу у Британії припав на 8 квітня 2020 року. Тоді за один день від хвороби померло 974 британці. Всього від коронавірусу у країні померло 36896 осіб.
Нагадаємо, у соціальній мережі Facebook почали поширювати інформацію про те, епідемії коронавірусу немає. Це сталось після того, як Державна служба статистики опублікувала дані про кількість смертей від різних захворювань за період з січня до травня 2020 року.
Фото: Pixabay