З пошти МОЗ розсилають фейк про виявлення коронавірусу в Україні

З пошти МОЗ розсилають фейк про виявлення коронавірусу в Україні

12:47,
20 Лютого 2020
3555

З пошти МОЗ розсилають фейк про виявлення коронавірусу в Україні

12:47,
20 Лютого 2020
3555
З пошти МОЗ розсилають фейк про виявлення коронавірусу в Україні
З пошти МОЗ розсилають фейк про виявлення коронавірусу в Україні
У фейковому листі, що підписаний Центром громадського здоров’я МОЗ, йдеться про «5 підтверджених випадків коронавірусу COVID-19 в Україні». Сам Центр спростовує цю інформацію.

Як пише «Українська правда», лист про коронавірус прийшов з пошти МОЗ. Підписаний він ДП «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Шахраї  пишуть про виявлення 5 випадків коронавірусу на території України та пропонують повідомити про це рідним та колегам. Ось цей лист:

У Facebook Центр вже повідомив, що інформація з листа не відповідає дійсності.

«Закликаємо ЗМІ не поширювати цю інформацію та повідомити пресслужбу МОЗ України про відправника цієї інформації у разі отримання листа», — пише Центр.

У пресслужбі МОЗ «Українській правді» сказали, що таку інформацію не поширювали, а спеціалісти вже розв'язують проблему. 

Колишній керівник комунікацій Центру громадського здоров’я Володимир Біруля називає це диверсією.

«Це фейк! На жаль, адреса відправника співпадає з офіційною електронною адресою Міністерство охорони здоров'я України. Особисто я сприймаю це як диверсію та звертаюсь до міністерства — терміново дайте офіційну позицію!» — пише він у Facebook.

На сайті міністерства вже опубліковане спростування.

«Ця інформація не відповідає дійсності і є відвертим фейком та спланованою провокацією. Подібні провокації не лише поляризують суспільство, а також є загрозою національній безпеці країни.

Просимо ЗМІ та громадян зберігати спокій, перевіряти інформацію та дотримуватися інформаційної гігієни. Для отримання достовірної інформації медіа завжди можуть звернутися до пресслужби міністерства», — наголошує МОЗ.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens розповідав, як ЗМІ вже лякали виявленням коронавірусу у Києві. Тоді українські інтернет-ресурси повідомили про перше зараження вірусом у Києві, не уточнивши, що він не пов’язаний з китайським.

Фото: FDA

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду