Експерти викрили 1649 фейкових сюжетів російських ЗМІ - огляд дезінформації
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Експерти викрили 1649 фейкових сюжетів російських ЗМІ - огляд дезінформації
Фейкові повідомлення розповсюджувалися 18-ма мовами, повідомляє STratCom East. Таким чином, все більше країн стають ціллю для пропаганди. Найбільша кількість дезінформації - 936 зареєстрованих випадків - була поширена російською мовою. Таким чином, їх цільовою аудиторією були мешканці країн Балтії та Кавказу, Україна та Білорусь.
Експерти відзначають, що «російськомовна прокремлівська кампанія дезінформації також спрямована на російськомовні меншини в багатьох країнах далеко за межами російських кордонів».
1649 неправдивих новин, статей і сюжетів російської пропаганди, 18 мовами. З них - 936 російською та 173 англійською мовами. Повна таблиця з переліком неправдивих сюжетів зайняла 174 сторінки.
На другому місці за кількістю поширених фейкових новин - англійська мова. Вони поширювалися як на маленьких та маловідомих сайтах, так і на Russia Today та Sputnik. «Незважаючи на свою обмежену аудиторію, вплив цих новин не можна недооцінювати - ці сайти виступають в якості джерел для інших дезінформаційних сайтів на інших мовах», - відзначають автори огляду.
Окрім найбільш поширених для розповсюдження фейків російської, англійської та чеської мов, чимала кількість матеріалів вийшли болгарською, грузинською, німецькою, угорською та словацькою мовами.
В територіальному розрізі, найбільш екзотичною країною для прокремлівської дезінформації стала Венесуела. Венесуельський телеканал випустив в ефір сюжет, в якому йшлося про те, що ЮНІСЕФ звинувачує Україну в агресії в Донецькій та Луганській областях. Звичайно, сюжет був фейковим.
Експерти склали повну таблицю фейкових новин, яка зайняла 174 сторінки.