Кремлівські медіа просувають тезу про підготовку НАТО до війни проти Росії – огляд дезінформації

Кремлівські медіа просувають тезу про підготовку НАТО до війни проти Росії – огляд дезінформації

17:07,
20 Липня 2016
3501

Кремлівські медіа просувають тезу про підготовку НАТО до війни проти Росії – огляд дезінформації

17:07,
20 Липня 2016
3501
Кремлівські медіа просувають тезу про підготовку НАТО до війни проти Росії – огляд дезінформації
Кремлівські медіа просувають тезу про підготовку НАТО до війни проти Росії – огляд дезінформації
Автори:
Варшавський саміт НАТО, Brexit як «кінець ЄС» та теракт у Ніцці – головні теми, довкола яких сконцентрувалась російська пропаганда, йдеться в «Огляді дезінформації», який публікує спеціальна оперативна група Євросоюзу STratCom East, що бореться проти російської кампанії з дезінформації.

У перші тижні липня прокремлівські медіа знову повторювали мантру, що НАТО (чи США) готові у будь-який момент розв'язати війну проти Росії; і що Росія ні для кого не представляє загрози. Фальшиві твердження про підготовку НАТО до війни можна було почути в телешоу Дмитра Кисельова на телеканалі «Россия», публіку лякали навпроти величезного транспаранту «НАТО лізе до нас!». Для більшого ефекту ці ж самі звинувачення були продубльовані в той же день у випуску новин на «Першому каналі».

Цю тезу, про підготовку НАТО до війни проти Росії, також розповсюдили кілька чеських ЗМІ. А твердження про мирну Росію пройшли у деяких англійських ЗМІтут).

Потрібно наголосити на тому, йдеться в огляді, що насправді сказали представники НАТО про Росію під час недавнього Варшавського саміту: «Альянс не прагне конфронтації і не є загрозою для Росії. Але ми не можемо і не підемо ні на які компроміси щодо принципів, на яких збудований наш Альянс і система безпеки в Європі і Північній Америці».

За словами російського джерела, солдати НАТО навчають українських солдатів вбивати мирних жителів на Донбасі, про що нібито дав свідчення якийсь український військовий. Ці свідчення виявилися підробкою. Дуже схожі звинувачення були озвучені в теледебатах Володимира Соловйова, стверджували, що президент Петро Порошенко хоче з допомогою ЄС і США стерти Донбас з поверхні планети.

Іншою темою російських ЗМІ лишився Brexit. Декілька джерел у черговий раз повідомили, що Brexit означає кінець ЄС - presstv.ir навіть примудрилися поєднати цю тему з обвинуваченнями США у спробах спровокувати війну проти Росії. Іспанська версія RT (раніше відоме як Russia Today) підробила результати опитування, стверджуючи, що Швеція хоче вийти з ЄС. Аналогічним чином, англійська версія Sputnik вигадала історію, що Ірландія розглядає можливість виходу з ЄС.

У телешоу Володимира Соловйова, Микола Старіков  висунув твердження про Brexit: що насправді, еліти виключають решту ЄС від фінансового світу, керованого США і Великобританією. У тому ж шоу він також сказав, що економічні санкції спрямовані на руйнування економіки інших країн - ігноруючи той факт, що ЄС запровадив санкції проти Росії виключно внаслідок військової агресії Росії проти України.

Санкції також були згадані в грузинському saqinform.ge- на цей раз як «доказ», що ЄС є, фактично, диктатурою, тому що вона змушує своїх членів вводити антиросійські санкції проти їх власної волі.

Брудна атака була здійснена на польському сайті dziennik-polityczny.com. Напередодні саміту НАТО вони розповсюдили інформацію, що Україна буде представлена ​​в ході цієї зустрічі колишньою актрисою фільмів для дорослих Цю дезінформацію палко тиражували численні російські сайти (список).

Черговий теракт викликав хвилю коментарів у прокремлівських медіа у дусі коспірологічних теорій. На цей раз, трагедія у Ніцці  була представлена як покарання Франції за неприйняття умов ТТІП (Трансатлантичне торгово-інвестиційне партнерство між ЄС і США).

Ще одна, менш огидна теорія на тему: «росіяни проти злого Заходу» була оприлюднена у вигляді документального фільму на популярному каналі РЕН ТВ. Автори фільму намагаються переконати глядачів, що німці вкрали 5000 років російської історії, замінивши російського царя Петра Першого двійником, який потім спотворив російський календар.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду