Прокремлівські ЗМІ продовжують зловживати «дитячою темою» - огляд дезінформації

Прокремлівські ЗМІ продовжують зловживати «дитячою темою» - огляд дезінформації

12:00,
15 Червня 2016
3724

Прокремлівські ЗМІ продовжують зловживати «дитячою темою» - огляд дезінформації

12:00,
15 Червня 2016
3724
Прокремлівські ЗМІ продовжують зловживати «дитячою темою» - огляд дезінформації
Прокремлівські ЗМІ продовжують зловживати «дитячою темою» - огляд дезінформації
Автори:
Оперативна робоча група зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішніх зв’язків European External Action Service - EEAS підготувала щотижневий огляд дезінформації, поширеної прокремлівськими ЗМІ за період з 6 по 10 червня 2016 року. В матеріалі також представлено основні тенденції в російських соцмережах.

Як йдеться в щотижневому «Огляді дезінформації», прокремлівські ЗМІ як і раніше багато пишуть про НАТО, особливо враховуючи саміт у Варшаві, що наближається, і військові навчання в східних країнах-членах Альянсу. Сайт thenation.com назвав навчання необґрунтованими, заявивши, що російська агресія – всього лише плід чиєїсь уяви. Ця англомовна стаття була опублікована також кількома мовами, зокрема, російською  і чеською. Однак, аналізуючи «неіснуючу загрозу», ніхто не згадав військову агресію Росії щодо України або зроблену минулого тижня заяву президента Путіна про те, що тепер Польща і Румунія можуть виявитися у Росії під прицілом. 

Нібито неагресивна позиція Кремля була підкреслена ще кількома офіційними інститутами і виданнями. Білоруський веб-сайт повторив висновок Російського інституту стратегічних досліджень, офіційного аналітичного центру Кремля, про те, що білоруська нація була штучно створена Радянським Союзом і повинна бути повернута до Росії. Ми почули (вкотре), що українці – це, по суті, росіяни. У шоу Володимира Соловйова повідомлялося, що Російська імперія все ще існує і є частиною російських традицій. У шоу Петра Толстого присутнім навіть роздали список країн, що входять до складу «Русского мира», який необхідно відновити: це Україна, Молдова, Грузія та Осетія (  ). Дивно, що при цьому інший офіційний російський телевізійний канал, «РЕН ТВ», називає всіх західних сусідів Росії «русофобським країнами».

У низці статей різними мовами засуджуються військові навчання НАТО в східних країнах Альянсу. Тому варто ознайомитися із порівняльним аналізом російських і натовських військових навчань за минулі два роки, який зробило «Радіо Вільна Європа». Як видно на графіку, російські навчання були значно масштабнішими, ніж сукупні навчання всіх членів НАТО.

ЗМІ, що спеціалізуються на дезінформації, знову повторили цього тижня свої найбільш горезвісні нападки на європейців (кількість образ була надзвичайно великою останнім часом). Сайт Pravda.ru звинувачує Ангелу Меркель в підйомі нацизму в Німеччині і пов’язує її нібито пронацистські погляди з її політикою підтримки біженців. У тій же статті зазначалося, що в Європі найближчим часом збираються узаконити педофілію. А в одній з передач на державному каналі РЕН ТВ повідомлялося, що, за твердженням Ігоря Прохоренка, на Заході тепер одружуються із собаками, свинями і крокодилами.

У такому медіапросторі природньою виглядає і стаття в «Комерсанті», в якій повторюються заяви про те, що ВІЛ та СНІД - це ще один компонент інформаційної війни, яку Захід веде проти Росії. Історія повторюється, і цей конкретний приклад дезінформації схожий на знамениту операцію «INFEKTION» 1980-х років – кампанії КДБ щодо дезінформації, яка поширювала інформацію про те, що ВІЛ та СНІД були створені в США під час розробки нової біологічної зброї.

Значна частина дезінформації цього тижня була адресована Україні. Але деякі її приклади були навіть скандальнішими, ніж зазвичай. На аккаунті сепаратистів в YouTube повідомили, що бійці батальйону «Айдар» зґвалтували 12 сиріт два роки тому. У шоу Петра Толстого поширювалася інформація, що президент України Петро Порошенко особисто санкціонував вбивства дітей на Донбасі.

Грубе зловживання «дитячою темою» в прокремлівських ЗМІ, на жаль, не новина. Одним з найбільш сумнозвісних прикладів дезінформації від «Першого каналу» є твердження про те, що маленького хлопчика розп’яли в Слов'янську у 2014. Цього ж року той же канал брехав про зґвалтовану мігрантами в Німеччині 13-річну дівчинку. Цю дезінформацію використовував міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров для критики влади Німеччини.

Як писав MediaSapiens минулого тижня, наратив про те, що «підтримка ідеї продовження антиросійських санкцій слабшає в ЄС», набирає чинності в прокремлівських ЗМІ. Так, у статті , яка цитує французького аналітика Гійома Лагана, «Спутник» розповідає про стратегію Росії щодо створення альянсів в Європі і зазначає, що ряд європейських країн готові співпрацювати з Росією. Це вносить розкол в європейську єдність щодо Росії. 

vlasno.info
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду