Російська кампанія з дезінформації знову сфокусувалась на Україні – експерти

Російська кампанія з дезінформації знову сфокусувалась на Україні – експерти

14:29,
24 Лютого 2016
3779

Російська кампанія з дезінформації знову сфокусувалась на Україні – експерти

14:29,
24 Лютого 2016
3779
Російська кампанія з дезінформації знову сфокусувалась на Україні – експерти
Російська кампанія з дезінформації знову сфокусувалась на Україні – експерти
Автори:
За тиждень 15-21 лютого Україна знову стала пріоритетною темою російської кампанії з дезінформації.

Про це йдеться в новому випуску тижневика «Огляд дезінформації» (проект Європейського союзу) під назвою «Ми не втручаємось у справи України; і ми завжди будемо керувати Україною!», який отримав MediaSapiens.

Огляд дезінформації є добіркою звітів, одержаних від членів мережі борців із пропагандою (mythbusting network), яка складається з більш ніж 450 експертів, журналістів, державних службовців, представників НУО та аналітичних центрів з більш ніж 30 країн. 

«Протягом останніх двох років тема України була постійно присутня в прокремлівській дезінформаційній кампанії. В останні тижні вона іноді затьмарювалась попередженнями про неминучу війну; серйозними звинуваченнями проти Туреччини; кризою біженців; а також критикою Німеччини і канцлера Ангели Меркель. Але цього тижня Україна знову повернула собі статус головного пріоритету для тих, хто поширює дезінформацію», - констатується в огляді.

Протягом тижня 15-21 лютого в ЗМІ спостерігалися повтори давнішньої дезінформації про «удаваний нацистський переворот» в Україні за підтримки США і ЄС та повернення до твердження про те, що Україна є частиною Росії та не має права на існування в якості незалежної держави, а Росія повинна визначати також і зовнішню політику таких країн – членів  ЄС, як Естонія, Латвія та Литва.

У той же час в телепрограмах кремлівських каналів можна бачити і чути прямо протилежне: Росія не втручається у справи України й не має жодного відношення до Мінських угод, як стверджується, наприклад, в промові прем'єр-міністра Дмитра Медведєва у програмі Дмитра Кисельова.

Знову звучало стратегічне повідомлення, що Україна перебуває у стані «диявольської змови» проти РФ або що вона є пропащою державою, і тільки Росія може врятувати її. Мережа повідомила про публікації в яких йдеться про те, що українські спецслужби навертали молодих росіян до наркотичної залежності, Київ планував зірвати Консультативний референдум Нідерландів щодо асоціації України і ЄС ) та 67 загиблих під час демонстрацій, присвячених другій річниці Майдану.

«У ряді випадків тема України була взаємопов'язаною з іншим новим важливим пріоритетом прокремлівських дезінформаційної кампанії – загрозою війни (ядерна війна, Третя світова війна, або "просто" війна між Росією і НАТО / ЄС / Туреччиною / тощо). Минулого тижня ми вже повідомляли про існування дезінформації про те, що в найближчі дні Україна планує оголосити війну Росії. Інше джерело стверджувало, що Україна перетворюється в утворення, подібне до ІДІЛу», - йдеться в огляді.

Меседж про загрозу війни поширювався не тільки в російськомовних ЗМІ. 

«Останніми днями угорські і чеські прокремлівські джерела повторюють інформацію, подібну до тієї, яка були присутньою в російськомовних медіа протягом більшої частини лютого, а в окремих випадках ще й  переказують популярне твердження, що у будь-якому військовому конфлікті завжди винні США. За тією ж схемою, що й в Україні, прокремлівські джерела в Сирії говорять, що немає ніяких доказів будь-яких помилкових дій російської армії. Дмитро Кисельов повторив, що ніхто досі не підтвердив неточність російських атак в Сирії, і, що завдяки втручанню Росії потік сирійських біженців скорочується», - повідомила експертна група.

Завантажити шістнадцятий випуск огляду дезінформації можна тут.

Нагадаємо, Європейський союз презентував новий інформаційний проект «Огляд дезінформації» у листопаді минулого року.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
obozrevatel.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду