США і Велика Британія звинуватили Китай у масштабній кампанії кібершпигунства
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
США і Велика Британія звинуватили Китай у масштабній кампанії кібершпигунства
Сполучені Штати і Велика Британія звинуватили Китай у широкомасштабній кампанії кібершпигунства. Китайська хакерська група APT31 упродовж десятиліття незаконно збирала інформацію про політиків та членів їхніх родин у США та Великій Британії. Кіберзлочинці, за словами представників влади двох країн, діяли на замовлення китайського міністерства державної безпеки, повідомив Reuters.
За даними американської і британської влади, серед цілей, за якими стежили хакери, були співробітники Білого дому, сенатори США, члени британського парламенту та урядовці багатьох країн світу, які коли-небудь виступали з критикою політики Китаю. Зловмисники намагалися заволодіти інформацією і про чоловіків та дружин посадовців.
Крім того, хакери полювали на дані компаній-підрядників оборонних відомств, підприємств металургійної та енергетичної галузі, а також надавачів послуг зв'язку та виробників обладнання для 5G та бездротових технологій.
«Метою глобальної хакерської операції було придушити критиків китайського режиму, скомпрометувати урядові установи і викрасти комерційну таємницю», — заявила заступниця генерального прокурора США Ліза Монако.
«В обвинувальному висновку, оприлюдненому в понеділок проти семи ймовірних китайських хакерів, американські прокурори заявили, що хакерські атаки призвели до підтвердженої або потенційної компрометації робочих акаунтів, особистих електронних листів, онлайн-сховищ і записів телефонних дзвінків, що належать мільйонам американців», — ідеться у повідомленні.
Китайські дипломати у Великій Британії та США відкинули звинувачення як безпідставні. Посольство Китаю в Лондоні назвало звинувачення «повністю сфабрикованим і злісним наклепом».
Фото: умовне / Unsplash