«Нова пошта» застерігає, що шахраї використовують бренд компанії для нової афери

«Нова пошта» застерігає, що шахраї використовують бренд компанії для нової афери

13:20,
23 Вересня 2021
3003

«Нова пошта» застерігає, що шахраї використовують бренд компанії для нової афери

13:20,
23 Вересня 2021
3003
«Нова пошта» застерігає, що шахраї використовують бренд компанії для нової афери
«Нова пошта» застерігає, що шахраї використовують бренд компанії для нової афери
Автори:
Компанія просить не переходити за посиланням у листі або ж оновити паролі від всіх облікових записів після переходу за лінком.

«Нова пошта» попередила про нову шахрайську схему, в межах якої під брендом компанії зловмисники розсилають електронні листи з розіграшом квитків на концерт.

«Ви могли отримати лист на свою електронну скриньку нібито від компанії "Нова пошта" про розіграш квитків на концерт. Звертаємо вашу увагу, що наразі "Нова пошта" не проводить жодних розіграшів квитків. І до того ж ми ніколи цього не робимо через електронну пошту», – розповіли в компанії.

«Нова пошта» зазначила, що всі конкурси та акційні пропозиції публікує лише на офіційному сайті та сторінках у фесбуку та інстаграмі. Компанія просить не переходити за посиланням у листі або ж оновити паролі від всіх облікових записів після переходу за лінком.

«Закликаємо вас бути пильними. В жодному разі не переходьте за посиланням та не відповідайте на сумнівні листи. Додайте адресата у категорію "спам" (небажані повідомлення) та видаліть це повідомлення. Якщо ж ви помилково перейшли за посиланням у такому листі, наполегливо рекомендуємо вам оновити паролі від всіх ваших облікових записів: пошти, сайтів, додатків, щоб їх не змогли зламати шахраї», – додали в компанії.

Нагадаємо, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомила про інтернет-аферу у фейсбуку – опитування, за проходження якого українцям обіцяють від 16,5 тисяч гривень «матеріальної допомоги». Для цієї схеми зловмисники маскувалися під сайт телеканалу «1+1» та програму «ТСН». За допомогою цієї схеми шахраї збирають дані про банківські картки українців.

Згодом у соціальній мережі Facebook на сторінці @ukrainebestcountry з’явилося повідомлення, що кожен українець може перевірити свою банківську карту та отримати багатотисячну компенсацію за сплачений ПДВ. У повідомленні йдеться, що це можна зробити згідно зі статтею 247, але не уточнюється, якого саме закону чи кодексу. Як ілюстрацію до посту використали фотографію ведучої новин на телеканалі «1+1» та підписали фото текстом — «обов’язкова перевірка карток всіх жителів України».

Однак, на думку експертів, цей допис поширюють шахраї, які за допомогою даних про картки українців, які вони введуть для отримання фейкової «компенсації», привласнять собі всі наявні на рахунку гроші. Для отримання «компенсації» користувачам соцмережі пропонують перейти на сторонній сайт — портал «Єдиного компенсаційного центру повернення невиплачених грошових коштів». У пресслужбі телеканалу «1+1» кажуть, що останнім часом зросла кількість шахрайських схем, у яких використовується символіки (логотипи) «1+1 media».

Компанія Facebook повідомила, що займається видаленням реклами шахрайських схем, зокрема, про «компенсації» за сплачений ПДВ та «матеріальну допомогу» за проходження опитування. У компанії додали, що видаляють сторінки порушників та відключають їх від реклами.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомила, як працює шахрайська схема, в межах якої зловмисники пропонують «багатотисячну компенсацію за сплачений ПДВ», зазначивши, що вона схожа на аферу про «матеріальну допомогу» за проходження опитування
За даними Служби, зловмисники, скоріше за все, є вихідцями з СНД, але їхня афера розрахована не лише на українських користувачів.

Станом на 21 вересня Головне управління Національної поліції в Києві не зареєструвало жодного провадження через скарги на шахрайські схеми, у межах яких зловмисники пропонували «багатотисячну компенсацію за сплачений ПДВ» та «матеріальну допомогу» за проходження опитування.

Фото: «РБК-Україна» 

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду